Jak założyć przez internet konto w Alior Banku

2021-07-06 15:44
Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie zaprasza do składania ofert na nabycie nieruchomości w trybie konkursu ofert
Autor: Materiały Promocyjne

Alior Bank jako jeden z niewielu banków wciąż sprzedaje dwa ciekawe typy rachunków osobistych (inne instytucje finansowe zazwyczaj koncentrują się na jednym rodzaju konta). Mocno promowane Konto Jakże Osobiste to rachunek bezpłatny warunkowo. Z opłaty za rachunek (w wysokości 10 zł miesięcznie) zwalniają wpływy na konto w wysokości 1500 zł miesięcznie. Natomiast by uniknąć opłaty za kartę (jej cennikowy koszt to 5 zł miesięcznie), należy płacić nią przynajmniej 300 zł miesięcznie. Wypłaty kartą z bankomatów w oddziałach banku nie są obciążone prowizją, za darmo można też dokonywać wypłat Blikiem. Natomiast wpłacić pieniądze na konto można we własnych wpłatomatach Alior Banku, urządzeniach Euronetu i większości maszyn Planet Cash. Z wpłatomatów w oddziałach banku klienci indywidualni do końca 2021 r. mogą korzystać bez prowizji.

Tym, co wyróżnia Konto Jakże Osobiste, są jednak tzw. korzyści, czyli oferowane jako opcje do wyboru opcjonalnie specjalne warunki korzystania z niektórych usług. Wśród tych opcji są m.in. podwyższone oprocentowanie rachunku oszczędnościowego, zwolnienie z opłat za korzystanie ze wszystkich krajowych bankomatów, korzystniejsze zasady rozliczania transakcji walutowych, pakiet przelewów natychmiastowych czy moneyback za płatności mobilne. Za dwie wybrane korzyści nie trzeba płacić. Natomiast gdy zdecydujemy się uruchomić ich więcej, za trzecią i każdą kolejną zapłacimy 3,5 zł miesięcznie.

Ile kosztuje konto w Alior Banku

Zupełnie inaczej pomyślany jest produkt, o którym mówi się zdecydowanie rzadziej, a więc Konto Internetowe. Ten rachunek Alior Banku można opisać dwoma słowami: prosty i tani. Ile więc kosztuje prowadzenie tego konta? Miesięcznej opłaty za rachunek nie ma, natomiast z warunkowej opłaty za kartę (6 zł miesięcznie) zwalniają płatności plastikiem o wartości 300 zł/ mies. lub wyższej. Nie ma natomiast możliwości dodania ani nawet dokupienia do niego korzyści.

Rodzaje kont w Alior Banku. Jak sprawdzić, które jest najlepsze

Oba opisane powyżej rodzaje kont różnią się pakietem dostępnych usług dodatkowych i opłatą za prowadzenie rachunku. Jeżeli jesteśmy w stanie spełnić warunek uprawniający do zwolnienia z tej opłaty (czyli zapewnić 1500 zł wpływów co miesiąc), lepszą opcją będzie Konto Jakże Osobiste, jeśli nie – warto rozważyć sięgnięcie po Konto Internetowe. Argumentem za wyborem Konta Jakże Osobistego jest z kolei finansowy bonus dla nowych klientów, jaki oferuje teraz bank

Konto w Alior Banku. Jak dostać premię na start

To już niemal rynkowy standard, że banki kuszą nowych klientów nagrodą w zamian za otwarcie konta osobistego i niewielką początkową aktywność. Zakładając Konto Jakże Osobiste do 30 września, można na dobry początek dostać od banku do 300 zł nagrody. Oferta jest kierowana do nowych klientów, a tę definicję spełniają osoby, które nie posiadały konta w tym banku w ciągu dwóch lat przed złożeniem wniosku. Jakie są szczegółowe zasady promocji? Otóż nowi klienci przez 6 miesięcy mogą dostawać od banku kwoty od 30 zł do 50 zł miesięcznie. 30 zł (czyli Nagroda I stopnia) jest przyznawane za wykonanie w danym miesiącu przynajmniej pięciu płatności kartą i zalogowanie się do aplikacji mobilnej. Gdy uda się nam spełnić te warunki, dodatkowo możemy dostać do 20 zł zwrotu (Nagroda II stopnia) za transakcje mobilne w ramach usługi Bilety i parking i/lub Płatność za Autostrady. Co ważne, premię za płatności mobilne można dostać tylko za te miesiące, w którym zapewnimy sobie prawo do nagrody I stopnia.

Możliwości zarabiania na koncie na tym się jednak nie kończą. Jeśli jako jedną z korzyści wybierzemy zwrot 1 proc. wartości płatności mobilnych, bank teoretycznie może nam zwracać nawet 20 zł miesięczne.

W oddziale lub przez internet. Zakładanie konta w Alior Banku

Jak założyć konto w Alior Banku? Oczywiście umowę o rachunek możemy zawrzeć w placówce banku, ale dla większości klientów znacznie wygodniejsza będzie droga zdalna. Tu procedura składa się z dwóch zasadniczych etapów.

Najpierw należy wypełnić formularz na stronie internetowej banku lub w aplikacji mobilnej, podając w nim swoje dane, a następnie udowodnić, że jesteśmy tą osobą, za którą się podajemy. Do wyboru są trzy sposoby potwierdzenia tożsamości. Pierwszy, najbardziej tradycyjny, to okazanie dokumentu kurierowi, który przywiezie z banku papierowe dokumenty do podpisu. Druga możliwość to wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego należącego do nas konta osobistego. Jeśli dane nadawcy przelewu będą się zgadzały z danymi wpisanymi we wniosku o otwarcie nowego rachunku, dla banku będzie to wystarczające potwierdzenie tożsamości.

Zdecydowanie najciekawsza jest jednak trzecia możliwość, czyli założenie konta w aplikacji mobilnej banku przy użyciu VideoSelfie. Przesyłamy wtedy bankowi zdjęcie dowodu osobistego, nagrywamy własną twarz, odczytujemy wyświetlone na ekranie cyfry i wyrażamy zgodę, by bank, przy użyciu metod biometrycznych, zweryfikował, czy twarz na nagraniu należy do tej samej osoby, której zdjęcie widnieje w dokumencie tożsamości. Wystarczy kilkanaście minut, by konto było otwarte i aktywne. Ale uwaga, konto otwarte z użyciem VideoSelfie ma przypisany tymczasowy limit transakcji wychodzących na poziomie 20 tys. zł miesięcznie – a więc na tyle wysoki, że większość klientów nawet go nie zauważy. Aby znieść to ograniczenie, konieczna jest wizyta w oddziale banku.

Co wiadomo o Alior Banku

Alior Bank rozpoczął działalność operacyjną rozpoczął względnie niedawno, bo w 2008 r. Jest uniwersalnym, ogólnopolskim bankiem, obsługującym wszystkie segmenty rynku. To oznacza, że ma ofertę dla klientów indywidualnych, mikrofirm i przedsiębiorstw. Pozycjonuje się jako instytucja zapewniająca wysoką jakość obsługi.

Spółka Alior Bank jest notowana na GPW i wchodzi w skład indeksu mWIG40 (z indeksu WIG20 wypadła w marcu 2021 r.). Jej największym akcjonariuszem jest Grupa PZU, która posiada prawie 32 proc. akcji.

Najnowsze