Jak założyć konto w Banku Millennium

2021-06-04 15:54
bank millenium.
Autor: Piotr Wygoda

Bank Millennium regularnie organizuje promocje, w których płaci nawet po kilkaset złotych klientom otwierającym Konto 360°. Ile kosztuje to konto, co oferuje i czy opłaca się je zakładać?

  • Czy założenie konta w Millennium ma sens – otwórz i sprawdź

To jedno z wielu kont darmowych warunkowo. Aby nie ponosić opłat, należy co miesiąc zapewnić 1000 zł wpływów zewnętrznych na rachunek i przynajmniej raz w miesiącu zapłacić kartą lub Blikiem. Gdy te warunki spełnimy, bezpłatne stanie się prowadzenie konta, posiadanie karty płatniczej i wypłaty gotówki ze wszystkich krajowych bankomatów – kartą lub Blikiem.

A ile kosztuje prowadzenie konta, gdy nie spełnimy choćby jednego z tych warunków? Wtedy koszty stałe wzrosną aż do 15 zł miesięcznie (bank pobierze 8 zł za rachunek i 7 zł za kartę), a za każdą wypłatę gotówki z obcego bankomatu zapłacimy 5 zł (1 zł za wypłaty z urządzeń dwóch wskazanych sieci). Przy braku wymaganych wpływów lepiej więc wybrać ofertę innego banku – takiego, który wymaga niższych wpłat na rachunek lub stosuje mniej dotkliwe kary za brak aktywności.

  • Jak założyć konto w Millennium przez internet - zrób to teraz

Konto w Banku Millennium możemy założyć na kilka sposobów. Bardziej tradycyjnie nastawieni klienci wybiorą wizytę w jednym z oddziałów. Bank pozwala też otworzyć konto w pełni online. Po wypełnieniu wniosku o konto w Banku Millennium, potwierdzamy tożsamość na jeden z dwóch nowoczesnych sposobów: albo logując się na swój rachunek w innym banku, albo dołączając do wniosku zdjęcia dowodu osobistego i zdjęcia twarzy (selfie) wykonane zgodnie z instrukcją. Istnieje też pośrednie rozwiązanie. Wniosek o konto można złożyć online, ale formalności dopełnić podczas spotkania z kurierem.

Ile trwa weryfikacja osoby otwierającej konto w Millennium

To, jak długo zajmie otwarcie i aktywacja konta, zależy przede wszystkim od tego, którą metodę potwierdzenia tożsamości wybierzemy. Oba rozwiązania online są podobnie szybkie: bank obiecuje, że cała procedura zajmie do 15 minut. Jeśli zdecydujemy się na spotkanie z kurierem, aktywne konto będziemy mieć do dyspozycji po 1-3 dniach od wypełnienia wniosku.

Przeniesienie konta do Millennium

Gdy chcemy równocześnie założyć konto i pożegnać się ze starym bankiem, możemy skorzystać z usługi przeniesienia konta. To wygodne, ale wciąż mało popularne rozwiązanie uwalnia nas od konieczności wizyty w banku, który dotąd prowadził nasz rachunek. Jak to zrobić? Dyspozycję przeniesienia rachunku należy złożyć w nowym banku. We wniosku wskazujemy, które usługi (polecenia przelewu, stałe zlecenia, polecenia zapłaty) mają zostać przeniesione wraz z kontem i jakie instytucje powinny zostać powiadomione o takiej zmianie. Niestety przeniesieniu nie zachowamy swojego dotychczasowego numeru konta.

  • Promocje dla nowych klientów – załóż i odbierz 400zł

Bank Millennium regularnie powtarza promocje dla otwierających konto osobiste. W zamian za podpisanie umowy i aktywne korzystanie z rachunku przez kilka pierwszych miesięcy (zwykle bank wymaga wpływów na konto, wykonywania płatności bezgotówkowych czy korzystanie z aplikacji mobilnej) nowy klient jest nagradzany premią gotówkową. Na dobry początek można w ten sposób zyskać nawet kilkaset złotych. Szczegółowe zasady są opisane w regulaminach takich promocji. Skorzystanie z promocji dla nowych klientów to w dzisiejszych realiach jedyny sposób, by zarobić dzięki posiadaniu konta osobistego.

Internet, aplikacja, oddziały

Bank Millennium zapewnia dostęp do konta przez bankowość internetową, aplikację mobilną, sieć placówek oraz bankomaty i wpłatomaty. Bankomaty to nie tylko urządzenia do wypłaty gotówki. Dodatkowo można w nich m.in. sprawdzić stan konta, podejrzeć 10 ostatnio wykonanych transakcji czy wydrukować hasło potrzebne do zmiany numeru telefonu, na który przychodzą hasła zabezpieczające transakcje internetowe. Około 400 z tych urządzeń pełni dodatkowo funkcję wpłatomatów, czyli maszyn pozwalających szybko i wygodnie wpłacić pieniądze na swoje konto. Wpłaty wykonywane we własnych wpłatomatach banku nie są obciążone prowizją.

Najnowsze