Czym się różni konto firmowe od indywidualnego? W Aliorze przedsiębiorca może liczyć na ogromne bonusy!

2023-02-16 16:02
Mężczyzna z laptopem
Autor: gettyimages

Prowadząc działalność musimy wskazać w jaki sposób będziemy wykonywać rozliczenia podatkowe. Dlatego też Alior Bank ma specjalną ofertę dla osób szukających konta firmowego. Sprawdziliśmy, jakie są różnice między standardowym rachunkiem rozliczeniowym w banku, a JDG.

Alior Bank oferuje klientom indywidualnym Konto Jakże Osobiste, zaś prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą (JDG) iKonto Biznes. W pierwszej kolejności przyjrzyjmy się kosztom prowadzenia konta. W przypadku Konta Jakże Osobistego nie ponosimy opłat za konto, jeśli mamy poniżej 26 lat. Powyżej tej granicy, musimy zapewnić miesięczny wpływ na konto w wysokości minimum 1500 zł (w innym wypadku opłata wynosi 10 zł). Za kartę do konta nie zapłacimy, jeśli wykonamy transakcje na minimum 300 zł w miesiącu (inaczej zapłacimy 5 zł). Dostajemy za to darmowe przelewy internetowe oraz darmowe wypłaty z bankomatów Alior Bank oraz BLIKiem i 2,5 zł za wypłaty z innych sieci. Możemy jednak włączyć korzyść do konta, która pozwala nam na darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów. Dwie korzyści mamy za darmo, za każdą kolejną płacimy 3,50 zł miesięcznie. Korzyści Konta Jakże Osobistego, które możemy aktywować w aplikacji to:

·       Bezpłatne bankomaty w Polsce

·       Bezpłatne bankomaty za granicą

·       Ubezpieczenie w podróży za granicą

·       Płatności kartą bez kosztów przewalutowania

·       Pomoc w nagłych wypadkach

·       Limit na koncie bez odsetek (RRSO 27,13 proc.)

·       Pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS

·       Wyższe oprocentowanie z oszczędności

·       5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych

·       Punkty dla graczy w programie Bezcenne Chwile

·       Zwroty 2 proc. z płatności mobilnych (co wyjaśniamy niżej)

W przypadku iKonta Biznes, założenie i prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe. Nie płacimy także za przelewy internetowe, przelewy do ZUS, Urzędu Skarbowego, a także przelewy internetowe transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztownej SHA. To będzie sporą korzyścią dla osób, które często dokonują transakcji z zagranicznymi kontrahentami. W przypadku karty płatniczej i wielowalutowej na koncie dla JDG nie zapłacimy za jej obsługę, jeśli zrealizujemy w ciągu miesiąca cztery transakcję na dowolną kwotę (w innym wypadku miesięczny koszt wynosi 8 zł). Wypłaty z bankomatów są w oddziałach Alior Banku darmowe, ponadto nie zapłacimy za pierwszą wypłatę w miesiącu z sieci Planet Cash i Euronet. Przy kolejnych wypłatach opłata wyniesie 5 zł.

W przypadku kont indywidualnych w Alior, jak i firmowych można liczyć na promocyjne zwroty z płatności. Z Kontem Jakże Osobistym mamy możliwość zyskania 2 proc. zwrotu za transakcje mobilne (w w/w ramach korzyści do wyboru). Do 28 lutego 2023 roku płacąc zbliżeniowo telefonem w sklepach stacjonarnych, będziemy otrzymywać 2 proc. zwrotu z transakcji (maksymalnie 50 zł w miesiącu). Od 1 marca dalej będziemy mogli otrzymywać zwroty, ale będą one wynosiły maksymalnie 25 zł miesięcznie.

Przy Koncie Jakże Osobistym możemy otrzymać nawet 400 zł premii gotówkowej wypłacanej w ośmiu miesięcznych ratach, jeśli będziemy raz w miesiącu logować się do aplikacji mobilnej i wykonywać jedną płatność kartą na dowolną kwotę przez pierwsze osiem miesięcy od założenia konta. Promocja trwa jedynie do 28.02.2023.

Mając zaś iKonto Biznes możemy liczyć nawet do 1600 zł zwrotu z kosztów paliwa! W tym celu musimy podpisać umowę na kartę debetową Mastercard z Plusem (której założenie i obsługa do końca 2023 roku jest darmowa dla posiadaczy iKonta Biznes). Zwrot za paliwo dostaniemy po spełnieniu dwóch warunków. Pierwszym jest wykonanie kartą z Plusem transakcji na przynajmniej 500 zł miesięcznie i dotyczy wszelkich płatności, nie tylko na stacjach paliw (np. wypłat z bankomatów czy płatności bezgotówkowych). Drugi warunek to wykonanie przynajmniej jednego przelewu do ZUS lub Urzędu Skarbowego w tym samym miesiącu na dowolną kwotę. Zwroty za paliwo wynoszą 10 proc. miesięcznie, ale nie więcej niż 200 zł (dla nowych klientów banku) lub 100 zł (dla dotychczasowych klientów banku). Promocja trwa do 30 września, więc jeśli będziemy spełniać powyższe warunki i tankować za co najmniej 2000 zł miesięcznie, możemy zyskać nawet 1600 zł.

W przypadku iKonta Biznes premia za aktywność wynosi aż 1500 zł w ciągu roku! Co więcej, promocja nie jest tylko dla nowych klientów, skorzystać z niej mogą również firmy, które zawarły umowy o konto od 1 marca 2021 roku. Premie rozłożone są na maksymalnie 125 zł miesięcznie. Podstawowy warunek do zyskania premii to cztery płatności bezgotówkowe firmową kartę debetową w danym miesiącu (warunek nie dotyczy pierwszego miesiąca udziału w promocji). Premia jest rozłożona na wiele wariantów, dlatego też nawet jak nie spełnimy wszystkich warunków, możemy otrzymać część tej kwoty.

Za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS lub Urzędu Skarbowego na kwotę minimalnie 500 zł, otrzymamy premię w wysokości 20 zł. Premia dotyczy tylko przelewów tradycyjnych (nie zaliczy się przy przelewie natychmiastowym ani zleceniu stałym). Za pierwszy w miesiącu przelew SEPA na kwotę minimum 100 euro, możemy otrzymać premię wysokości 10 zł. Z kolei wykonując transakcje walutowe o wartości 5000 jednostek obcej waluty w usłudze Autodealing, możemy zyskać 25 zł. Z kolei 15 zł dostaniemy za przynajmniej trzy przelewy zagraniczne. Za rozliczenie w danym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą w kwocie minimum 2000 zł, możemy otrzymać 25 zł (nie dotyczy transakcji u bukmacherów, hazardu, podmiotów transportowych oraz ubezpieczeniowych). Za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku możemy dostać 10 zł bonusu. Interesującym bonusem jest również ten wypłacany za saldo, które mamy na koncie firmowym. Jeśli średniomiesięczne saldo wyniosło ponad 10 tys. zł do 50 tys. zł, to otrzymamy 5 zł, jeśli ponad 50 tys. zł do 100 tys. zł bonus wyniesie 10 zł, a gdy będzie wyższe niż 100 tys. zł, dostaniemy 20 zł.

Finansowy Opiekun to rzetelne źródło informacji dotyczących rynku finansowego. Wszystkie oferty są regularnie weryfikowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić Tobie najbardziej aktualne dane, np. takie jak ranking kont osobistych lub oszczędnościowych. Ty za to oszczędzasz czas i pieniądze. Wzięcie kredytu lub pożyczki to poważny krok finansowy, który powinien być dobrze przemyślany i zestawiony z indywidualnymi możliwościami spłaty. Nasza porównywarka ułatwi Tobie podjęcie ostatecznej decyzji i rozsądne zarządzanie Twoim budżetem. Korzystaj z niej całkowicie za darmo!

Najnowsze