Banki rozdają premie! Na skorzystanie z niektórych zostało mało czasu

2023-01-27 11:36
 Pieniądze/banknoty/banki/finanse
Autor: SHUTTERSTOCK Rada Polityki Pieniężnej nie ma wyboru – musi podnosić stopy procentowe

Banki wręcz dwoją się i troją, żeby pozyskać nowych klientów. Zakładając konto czy otrzymując kartę możemy dostać premie pieniężne wysokości kilkuset złotych. Warto zainteresować się tymi promocjami zwłaszcza jeśli planujecie założenie konta lub złożenie wniosku o kartę.

Założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) lub złożenie wniosku o kartę na początku 2023 roku może być dla nas wyjątkowo opłacalne, ze względu na premie jakie oferują banki. Ciekawą promocję oferuje CitiHandlowy, który pozwala zyskać nawet 900 zł po otrzymaniu karty kredytowej (600 zł w gotówce i 300 zł w punktach Bezcenne Chwile MasterCard). Punkty otrzymamy jeśli po aktywacji karty w każdym z trzech pierwszych miesięcy będziemy wykonywać transakcje bezgotówkowe o minimalnej wartości 300 zł. 600 zł w gotówce z kolei otrzymamy, jeśli przez sześć kolejnych miesięcy będziemy kontynuowali tę "passę" i dokonywali transakcji bezgotówkowych o minimalnej wartości 300 zł. Promocja trwa do 30 czerwca, ale dotyczy tylko pierwszych 3000 wniosków.

Z kolei w Banku Millennium za założenie konta Millennium 360° możemy dostać 400 zł premii. Aby otrzymać pierwsze 200 zł, po założeniu konta musimy w kolejnym miesiącu wykonać minimalnie pięć płatności kartą bądź blikiem o dowolnej kwocie. Kolejne 200 zł dostaniemy jeśli w każdym z kolejnych trzech miesięcy posiadania konta przynajmniej raz zalogujemy się do aplikacji z bankowością mobilną Millennium, wykonamy przynamniej pięć płatności kartą lub blikiem (na dowolną kwotę) i zasilimy konto kwotą przynajmniej 1000 zł. Promocja trwa do 31 marca.

Zachęcającą promocję ma również PKO BP, które oferuje premię od 50 do 250 zł jeśli założymy konto z polecenia. O co chodzi? Jeśli ktoś z naszych znajomych czy rodziny ma konto w PKO BP może zapisać się do programu poleceń. Dzięki temu jeśli założymy konto z kodem polecającym dostaniemy 50 zł za założenie PKO Konta dla Młodych, 100 zł za PKO Konto za Zero, 150 zł PKO Konto bez Granic, 200 zł za Konto Aurum i 250 zł za Konto Platinium II. Ponadto polecający również dostanie za polecenie nas premię. Promocja trwa do 31 marca 2023 roku.

Promocję dla nowych klientów ma także mBank, który ofertuje nawet 350 zł za otwarcie konta eKonto Osobiste z kartą. Pierwsze 100 zł możemy dostać jeśli w ciągu 7 dni od otwarcia rachunku zapewnimy jednorazowy wpływ na konto w wysokości 1000 zł oraz wykonamy w ciągu miesiąca przynajmniej 8 transakcji kartą lub blikiem na dowolną kwotę. Za spełnienie tych warunków otrzymamy także dodatkowe 150 zł, jeśli otworzyliśmy konto przez e-dowód lub z weryfikacją "na selfie". Jeśli przez kolejne dwa miesiące utrzymamy taką samą aktywność na koncie co w pierwszym miesiącu, dostaniemy 2x50 zł. Promocja trwa do 8 lutego 2023 roku.

Z kolei Alior Bank oferuje 400 zł premii za założenie konta i następnie aktywne jego prowadzenie. Wystarczy, że będziemy wykonywać minimalnie jedną płatność kartą i logować się do aplikacji mobilnej przez osiem miesięcy od otwarcia konta. Za każdy miesiąc premia będzie wynosić 50 zł. Oprócz tego będzie przysługiwał nam cashback w wysokości 2 proc. za płatności mobilne do 28 lutego 2023 roku, więc warto się pośpieszyć.

Bank Pekao za otwarcie konta Przekorzystnego z kartą debetową i aplikacją Peopay oferuje 200 zł. Za samo otwarcie konta otrzymamy 50 zł. Resztę pieniędzy możemy otrzymać za utrzymywanie aktywności na koncie w formie logowania się raz w miesiącu do aplikacji mobilnej Peopay i minimum 5 transakcji bezgotówkowych. W każdym z trzech pierwszych miesięcy za podtrzymanie takiej aktywności dostaniemy 50 zł premii, czyli w sumie 150 zł. Promocja trwa do 15 marca 2023 roku.

Najnowsze