Wyjątkowo prosta promocja w Millennium i wysokie nagrody w innych bankach. Jak zyskać, otwierając konto osobiste?

2021-07-26 11:35
bank millenium.
Autor: Piotr Wygoda

150 zł w zamian za założenie rachunku i wykonanie pięciu płatności bezgotówkowych – tak skonstruowana jest nowa promocja w Banku Millennium dla otwierających Konto 360°.

Nagroda w wysokości 150 zł nieco odbiega od rekordowych stawek, jakimi kuszą inne banki, za to warunki postawione nowym klientom są wyjątkowo proste do spełnienia. Aby otrzymać finansowy bonus od banku, należy do 2 sierpnia (lub do wyczerpania puli tysiąca wniosków) złożyć wniosek o rachunek na stronie promocji, podpisać z bankiem umowę, aktywować aplikacje mobilną i do końca sierpnia wykonać pięć płatności bezgotówkowych, z których przynajmniej jedna musi być płatnością zbliżeniową telefonem (HCE/ApplePay). W zamian bank do końca września przekaże 150 zł na konto uczestnika otwarte w promocji. Z oferty nie mogą skorzystać osoby, które w dniu jej rozpoczęcia (a więc 19 lipca) posiadały jakikolwiek produkt banku lub kiedykolwiek wcześniej otworzyły Konto 360° w promocji.

Warunki, na jakich prowadzone jest Konto 360°, w dużym stopniu zależą od aktywności posiadacza rachunku. 1000 zł wpływów na konto i jedna płatność bezgotówkowa w miesiącu wystarczą, by wyzerować opłaty za rachunek, kartę i wypłaty ze wszystkich krajowych bankomatów.

Oto kilka przykładów innych banków, w których nowi klienci również mogą dostać nagrody za otwarcie konta osobistego i początkową aktywność.

Do 500 zł można dostać za otwarcie Konta dla Ciebie w Credit Agricole, jednak o tę nagrodę trzeba się będzie starać aż półtora roku. Pierwsze 50 zł bank przyznaje za otwarcie konta i zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości minimum 300 zł, a następnie (w jednym z wariantów promocji, zdecydowanie najkorzystniejszym) proponuje 18 miesięcznych bonusów po 25 zł w zamian za wykonywanie minimum 10 płatności kartą do konta lub Blikiem. Dodatkowo nowi klienci mogą przez 3 miesiące zarabiać 1,5 proc. w skali roku od 20 tys. zł wpłaconych na konto oszczędnościowe.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas może przynieść 400 zł premii. Do promocji można przystępować do 6 sierpnia lub do wyczerpania puli wniosków. 200 zł bank wypłaci, jeśli nowy klient w lipcu i w sierpniu wykona przynajmniej po trzy przelewy elektroniczne i w każdym w tych miesięcy wykona choć jedną płatność Google Pay lub Apple Pay.

Spełnienie tych warunków otwiera też drogę do drugiej nagrody, którą jest 100 zł przelane na konto i 100 zł w formie kodu do sieci Biedronka. Aby zgarnąć i te bonusy, trzeba w październiku zapewnić minimum 1000 zł wpływów na konto i wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 300 zł.

Otwierając Konto Jakie Chcę w Santander Banku Polska można na dobry początek otrzymać 300 zł. Tu również warunki nie są zbyt skomplikowane. Przede wszystkim do końca lipca należy złożyć wniosek o konto. Pierwsze 100 zł bank przyzna, jeśli w sierpniu nowy klient zapewni minimum 1000 zł wpływu na konto i wykona choć jedną płatność bezgotówkową (kartą lub Blikiem) o wartości minimum 10 zł. Kolejne 200 zł to nagroda za spełnienie tych samych warunków we wrześniu i w październiku. Bonus może wzrosnąć o 50 zł, jeśli konto zostanie otwarte z polecenia dotychczasowego klienta banku. Wnioski o promocyjne konto są przyjmowane do końca lipca.

Do końca września można przystępować do promocji w Alior Banku z nagrodą 300 zł podzieloną na sześć miesięcznych wypłat po 30 zł lub 50 zł. Nowy klient, który otworzy Konto Jakże Osobiste, dostanie 30 zł, jeśli w ciągu miesiąca pięciokrotnie zapłaci kartą i choć raz zaloguje się do aplikacji mobilnej. Dodatkowo co miesiąc można odzyskać od banku do 20 zł za płatności w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i Parkingi lub Płatności za Autostrady. Daje to maksymalnie 50 zł miesięcznie i 300 zł w całym okresie promocji. Dodatkowo do rachunku można uruchomić tzw. korzyści, a jedną z nich jest zwrot 1 proc. wartości płatności mobilnych (do 20 zł miesięcznie). Korzystanie z dwóch pierwszych korzyści jest bezpłatne, za każdą kolejną płaci się 3,5 zł miesięcznie.

200 zł to podstawowa premia, jaką za otwarcie konta proponuje mBank. Mówiąc precyzyjniej, są to cztery premie po 50 zł każda, przyznawane za zapewnienie minimum 1000 zł wpływów na nowe konto miesięcznie i wykonywanie co miesiąc minimum 8 płatności bezgotówkowych. Jest jednak ważne ograniczenie – pierwszy 1000 zł musi trafić na rachunek już w ciągu 7 dni od otwarcia konta. Nagroda rośnie o kolejne 50 zł, jeśli konto zostanie otwarte „na selfie” lub z wykorzystaniem e-dowodu. Wreszcie szóste 50 zł można dostać w zamian za otwarcie konta dla dziecka. Łącznie daje to nawet 300 zł.

Łatwe do zdobycia 110 zł i możliwość powiększenia tej kwoty o 50 zł – to oferta ING dla otwierających Konto Direct. 110 zł jest nagrodą za otwarcie rachunku i wykonanie do końca grudnia płatności bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 1000 zł. Premia rośnie do 160 zł, jeśli nowy klient dodatkowo płaci Blikiem za zakupy internetowe, zapewnia wpływy na konto i korzysta z produktów oszczędnościowych we wskazany przez bank sposób.

100 zł na dobry początek proponuje Bank Pekao za otwarcie Konta Przekorzystnego. Nagroda jest wypłacana, jeśli nowy klient przez trzy kolejne miesiące zapewni minimum 500 zł wpływów na konto i w każdym z tych miesięcy wykona choć jedną płatność bezgotówkową. Dodatkowo przez pół roku można korzystać za darmo z pakietu przelewów natychmiastowych i pakietu ubezpieczeń.

Najnowsze