300 zł za otwarcie konta firmowego w Alior Banku, nawet 1500 zł za jego używanie

2021-06-12 6:43
Alior
Autor: Shutterstock

Jak w gąszczu ofert bankowych odszukać te najciekawsze? Serwis Finansowy Opiekun powstał, by ułatwić wybór i by umożliwić zakup niektórych produktów na specjalnych warunkach. Na początek promocja nieco nietypowa – bo kierowana do przedsiębiorców. Mogą oni w promocji założyć konto dla mikrofirm w Alior Banku.

Bank proponuje nowym klientom posiadającym status przedsiębiorcy łatwe do zdobycia 300 zł – w zamian za otwarcie rachunku i jednorazowe zasilenie go. Następnie, w innej promocji, tacy klienci mogą przez rok zdobyć do 1500 zł, w dwunastu cyklach po 125 zł miesięcznie. Jednak warunki są na tyle skomplikowane, że uzbieranie całej tej kwoty dla większości małych firm jest mało realne. O dobrym wyniku będzie można mówić już wtedy, gdy łącznie, a więc z obu promocji, uda się uzyskać tysiąc złotych. Przyjrzyjmy się poszczególnym składowym tego programu.

 Promocja iKonta Biznes w Alior Banku jest kierowana do przedsiębiorców w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców, którzy wykonują działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Muszą to jednak być nowi klienci z punktu widzenia Alior Banku. Dlatego z akcji promocyjnej wyłączone są osoby, które w ciągu 12 miesięcy poprzedzających start promocji posiadały w Alior Banku jakikolwiek rachunek firmowy dla danego numeru NIP.

Łatwo dostępna premia na początek

Droga do trzystuzłotowej premii jest naprawdę prosta. Przedsiębiorca do 23 lipca musi się zarejestrować jako uczestnik promocji i złożyć wniosek o konto, a po jego akceptacji przez bank, do 22 sierpnia zawrzeć umowę o prowadzenie rachunku. Następnie, w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku (ale nie później niż do 21 października), na rachunku muszą zostać zaksięgowane ”wpłaty o łącznej wartości nie mniejszej niż 500 zł”. Określenie „wpłaty”, które pada w regulaminie, może się wydawać nie do końca jednoznaczne, ale organizator promocji wyjaśnia, że wystarczą dowolne wpływy na konto we wskazanej wysokości. W zamian za tę aktywność bank przekaże 300 zł na rachunek założony w promocji.

Część klientów, którzy otworzą konto firmowe w tej akcji premiowej, może dodatkowo skorzystać z kolejnej promocji, o miło brzmiącej nazwie „1500 zł dla firm”. Dlaczego tylko część? Otóż bank zastosował w niej znacznie bardziej restrykcyjną definicję nowego klienta. Tym razem nie wystarczy roczna karencja, z udziału w promocji  wyklucza bowiem posiadanie jakiegokolwiek produktu firmowego w Alior Banku obecnie, ale też kiedykolwiek w przeszłości.

Ne używasz karty, nie zyskasz w promocji

1500 zł jest dostępne w 12 miesięcznych transzach po 125 zł każda. Z kolei na każde 125 zł składa się siedem mniejszych premii, a każdy miesiąc i każda premia stanowią odrębną całość – ale z jednym ważnym zastrzeżeniem. Od drugiego miesiąca udziału w promocji, aby dostać od banku choćby złotówkę nagrody za jakąkolwiek premiowaną czynność, trzeba w danym miesiącu wykonać minimum cztery transakcje kartą debetową, bez tego nagroda przepada.

 Za co dokładnie Alior Bank płaci nowym klientom firmowym? Trzy z siedmiu typów premii są dostępne praktycznie dla każdego przedsiębiorcy. Najłatwiej dostępną jest 20 zł za wykonanie choćby jednego przelewu do US lub ZUS miesięcznie na kwotę minimum 500 zł (uwaga, nie może być to stałe zlecenie ani przelew natychmiastowy!). Co miesiąc bank premiuje też, kwotą 5 zł, 10 zł lub 20 zł, odpowiednio wysokie średnie miesięczne saldo na rachunku (wartości progowe to 10 tys. zł, 50 tys. zł i 100 tys. zł), wreszcie płaci kolejne 25 zł za wykonanie w ciągu miesiąca bezgotówkowych transakcji kartą debetową na kwotę 2 tys. zł lub wyższą.

Kolejne trzy premie przysługują za operacje walutowe lub międzynarodowe –przelewy SEPA (10 zł), transakcje wymiany walut innych niż PLN (25 zł) i przelewy międzynarodowe lub walutowe (15 zł). Wreszcie na 10 zł miesięcznie mogą liczyć firmy aktywnie korzystające z oferty kasy fiskalnej za pośrednictwem banku.

Uwaga na podatek!

Alior Bank podkreśla, że premie wypłacone przedsiębiorcom w obu tych promocjach pozostają w związku z ich działalnością gospodarczą. Stanowią więc przychód podatkowy z tej działalności, a uczestnicy promocji mają obowiązek go rozliczyć według właściwych dla siebie zasad opodatkowania.

Ile kosztuje iKonto Biznes

Prowadzenie iKonta Biznes jest bezwarunkowo bezpłatne. Opłata za kartę (8 zł miesięcznie) jest pobierana warunkowo, a zwalniają z niej cztery płatności kartą w miesiącu. Z posiadania karty można teoretycznie zrezygnować, ale jej używanie jest niezbędne do otrzymania premii w promocji „1500 zł dla firm”. Przelewy internetowe są wprawdzie bezpłatnie, ale bank pobiera opłaty za jedenasty i każdy kolejny kod autoryzacyjny SMS przysłany w ciągu miesiąca.

Najnowsze