Ostatnie dni promocji w Alior Banku. Nawet 1800 zł dla mikroprzedsiębiorców

2021-07-21 5:34
Alior Bank
Autor: Maciej Goclon

Tylko do piątku, 23 lipca, mikroprzędsiębiorcy mogą na promocyjnych zasadach otworzyć iKonto Biznes w Alior Banku. Nagrody, jakie na nich czekają, to 300 zł od Finansowego Opiekuna i do 1500 zł od Alior Banku. Przypominamy podstawowe zasady tej oferty.

Promocja jest adresowana do przedsiębiorców w rozumieniu ustawy Prawo przedsiębiorców, którzy z punktu widzenia Alior Banku są nowymi klientami. Należy pamiętać, że obowiązują w niej dwie różne definicje nowego klienta. O 300 zł od Finansowego Opiekuna mogę się starać przedsiębiorcy, którzy w ciągu 12 miesięcy przed rozpoczęciem promocji nie posiadali w Alior Banku żadnego rachunku firmowego dla danego numeru NIP. Natomiast z drugiej części promocji (gdzie do zdobycia jest 1500 zł od banku) wyklucza posiadanie jakiegokolwiek produktu dla firm w Alior Banku obecnie lub kiedykolwiek w przeszłości.

300 zł od Finansowego Opiekuna

Tę premię można uzyskać naprawdę łatwo. Wystarczy zarejestrować się na stronie promocji, dopełnić formalności związanych z otwarciem konta, a następnie zadbać o to, by w ciągu 60 dni od otwarcia rachunku, ale nie później niż 21 października, zostały na nim zaksięgowane „wpłaty o łącznej wartości nie mniejszej niż 500 zł”. Co ważne, przez „wpłaty” organizator promocji rozumie dowolne wpływy na konto, a nie tylko wpłaty gotówkowe.

Premia od banku w imponującej wysokości 1500 zł to tak naprawdę 12 mniejszych nagród wypłacanych przez cały rok. Co miesiąc przedsiębiorca może więc dostać od banku nawet 125 zł. Jednak o premię w pełnej wysokości wcale nie jest łatwo. By na nią zasłużyć, trzeba m.in. wykonywać transakcje walutowe i korzystać z oferty kasy fiskalnej za pośrednictwem banku. Znacznie łatwiej dostępne są 20 zł miesięcznie za wykonanie choćby jednego przelewu do US lub ZUS w kwocie minimum 500 zł, 5 zł, 10 zł lub 20 zł za utrzymywanie odpowiednio wysokiego średniego salda na rachunku i 25 zł za płacenie kartą przynajmniej 2 tys. zł miesięcznie. Tylko z tych trzech nagród można więc uskładać co miesiąc 50-65 zł, co daje 600-780 zł w całym okresie promocji. Jednak z ważnym zastrzeżeniem: od drugiego miesiąca udziału w promocji warunkiem otrzymania jakiejkolwiek nagrody jest wykonanie minimum czterech płatności kartą w danym miesiącu.

Ile kosztuje iKonto Biznes

Rachunki iKonto Biznes są prowadzone bezpłatnie. Natomiast opłata za kartę do rachunku, w wysokości 8 zł miesięcznie, jest pobierana warunkowo – zwalniają z niej cztery płatności kartą wykonane w miesiącu. Bank realizuje za darmo przelewy internetowe, jednak już kody SMS potrzebne do autoryzacji przelewów kosztują po 30 groszy (za wyjątkiem pierwszych dziesięciu w miesiącu). W rankingach kont dla mikroprzedsiębiorców iKonto Biznes regularnie zajmuje czołowe miejsca.

Najnowsze