Lokaty na okres powyżej 3 miesięcy, do 12 miesięcy

2021-07-16 13:40
pieniądze wynagrodzenie gotówka banknoty
Autor: Darek Iwański Ruszył nowy program dopłat dla Polaków

Sześciomiesięczna Nest Lokata Witaj w Nest Banku to najwyżej oprocentowany depozyt terminowy dostępny na rynku. Bank płaci 2,1 proc. za oszczędności w kwocie do 10 tys. zł, stawia jednak dwa warunki. Oferta jest kierowana do nowych klientów. Aby go założyć, trzeba więc otworzyć też konto osobiste. Ale to nie wszystko: bank dodatkowo żąda, by na ten rachunek wpływało wynagrodzenie.

Jednorazowy charakter i niska kwota depozytu sprawiają, że niebyt się on nadaje do poważnego oszczędzania. Podobne ograniczenia ma promocja kont oszczędnościowych Getin Banku, w którym można otrzymać 2,0 proc. od wpłaconych 10 tys. zł pod warunkiem przekierowania pensji do tego banku – tyle że promocyjna stawka obowiązuje przez rok.

Lokaty na okres powyżej 3 miesięcy, do 12 miesięcy
Autor: SE Lokaty na okres powyżej 3 miesięcy, do 12 miesięcy

Posiadacze większych oszczędności bardziej skorzystają z oferty Toyota Banku, a zwłaszcza Inbanku, który płaci 1,5 proc. za pieniądze powierzone mu na rok. Maksymalna kwota pojedynczej lokaty to 50 tys. zł, a łącznie jeden klient może wpłacić do 400 tys. zł.

Rozważając skorzystanie z oferty Inbanku należy pamiętać, że depozytów w tym banku nie gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego estoński odpowiednik. I to z tą instytucją będzie się trzeba kontaktować, gdyby doszło do upadłości banku.

Najnowsze