Lokaty do trzech miesięcy. Najwięcej zyskasz w promocjach dla nowych klientów

2021-07-15 13:40
skarbonka
Autor: Jupiterimages

Zakładając w banku lokatę na krótki termin, nie przekraczający trzech miesięcy, można zyskać maksymalnie 2,0 proc. w skali roku. Taką stawkę proponują Bank Millennium i Getin Bank, jednak ich depozyty mają wiele ograniczeń.

W Millennium trzymiesięczna lokata z takim oprocentowaniem jest nagrodą w programie poleceń. Gdy nowy klient założy rachunek z polecenia dotychczasowego klienta i spełni dość prosty warunek (w ciągu miesiąca wyda 360 zł kartą lub Blikiem), zarówno polecający, jak i polecany w nagrodę będą mogli wpłacić do 20 tys. zł na taką lokatę. Z kolei 2 proc. w Getin Banku to stawka na Lokacie mobilnej oferowanej jednorazowo nowym klientom.

Lokaty do trzech miesięcy. Najwięcej zyskasz w promocjach dla nowych klientów
Autor: SE Lokaty do trzech miesięcy. Najwięcej zyskasz w promocjach dla nowych klientów

Takie same ograniczenia ma większość sensownych lokat na krótki termin: są proponowane tylko nowym klientom, a kwota depozytu jest mocno ograniczona. Najciekawszą propozycją bez takich restrykcji jest trzymiesięczna lokata w estońskim Inbanku z oprocentowaniem 1,0 proc. w skali roku.

Maksymalna kwota pojedynczego depozytu to 50 tys. zł, a łącznie jeden klient może powierzyć tej instytucji do 400 tys. zł. Fakt, że bank jest estoński ma swoje konsekwencje prawne. W razie jego upadłości roszczeń klientów nie będzie zaspokajał Bankowy Fundusz Gwarancyjny, tylko jego estoński odpowiednik.

Najnowsze