Nawet 500 zł za otwarcie konta osobistego. Co banki mają do zaoferowania nowym klientom

2021-10-06 15:26
Firma pieniądze konto bankowe
Autor: Getty Images Za prowadzenie konta firmowego bez wątpienia zapłacimy więcej niż w przypadku rachunku prywatnego. Wydaje się jednak, iż jest to jedyna wada tego rozwiązania. W pozostałym zakresie zdecydowanie więcej korzyści przemawia za rozdzieleniem finansów firmowych od budżetu domowego

Otwarcie konta w banku to świetny sposób, by zasilić domowy budżet bonusem w wysokości nawet kilkuset złotych. Jak go zdobyć? Wystarczy znaleźć bank, który akurat prowadzi promocję dla nowych klientów, podpisać z nim umowę i pokazać, że po otwarciu konta będziemy z niego aktywnie korzystać. Tyle wystarczy, bo otrzymać premię.

Kto może liczyć na taki bonus i jakie dokładnie warunki trzeba spełnić? Wszystko to jest szczegółowo opisane w regulaminach promocji. Regulaminowym zapisom powinni się przyjrzeć zwłaszcza ci, którzy korzystali już z usług banku organizującego promocję i chcą do niego wrócić po przerwie. Aby można było skorzystać z promocyjnej oferty, taka przerwa musi być wystarczająco długa.

W październiku bonusami za otwarcie konta i aktywne korzystanie z niego w pierwszych miesiącach po podpisaniu umowy kuszą m.in. te banki.

Pod względem kwoty oferowanej nowym klientom wyróżnia się Credit Agricole. Warunki promocji w tym banku nie zmieniają się od wielu miesięcy. Otwarcie Konta dla Ciebie może przynieść łącznie do 500 zł premii, jej wypłata jest jednak bardzo rozłożona w czasie. Pierwsze 50 zł bank przyznaje za otwarcie konta i jednorazowy wpływ minimum 300 zł. Druga część nagrody to zwrot części kwot wydanych kartą do konta lub Blikiem. Do wyboru są trzy warianty promocji. W najkorzystniejszym z nich bank oczekuje od nowego klienta minimum 10 płatności bezgotówkowych miesięcznie, a w zamian przez 18 kolejnych miesięcy zwraca mu 3 proc. wydanych kwot, jednak nie więcej niż 25 zł miesięczne. Aby zapracować na premię w pełnej wysokości, trzeba więc przez półtora roku płacić bezgotówkowo nieco ponad 800 zł miesięcznie. 18 miesięcznych bonusów po 25 złotych plus początkowe 50 zł daje łącznie 500 zł premii od banku. Niezależnie od tego nowy klient może przez 3 miesiące korzystać z podwyższonego do 1,5 proc. w skali roku oprocentowania na koncie oszczędnościowym (ta stawka obowiązuje dla kwoty do 20 tys. zł). Do promocji w Credit Agricole można przystępować do końca grudnia.

420 zł, ale tylko 100 zł gotówką i aż 320 zł w bonach, które można wykorzystać u partnerów banku – to oferta BNP Paribas dla klientów zakładających Konto Otwarte na Ciebie. Zasady tej promocji są dość skomplikowane. Pierwsze dwa składniki premii, czyli 20 zł do wykorzystania w kawiarniach Costa Coffee i bon o wartości 50 zł do serwisu Allegro, bank przyzna już za podpisanie umowy i wykonanie jednego przelewu w kanałach elektronicznych. Spełnienie tych warunków otwiera drogę do kolejnej nagrody (100 zł gotówką plus bon Allegro o wartości 150 zł). Aby ją dostać, trzeba w grudniu i styczniu zapewnić przynajmniej po 1000 zł wpływów na konto, wydać kartą po 300 zł miesięcznie i wykonać chociaż po jednej płatności Blik. Kto spełni wszystkie te warunki, a dodatkowo w lutym zapewni 1000 zł wpływów na rachunek i dwukrotnie zapłaci Blikiem, dostanie kolejny kod Allegro, tym razem wart 100 zł.

Nowy klient, który otworzy Konto Jakie Chcę w Santander Banku, może łącznie dostać 300 zł lub 350 zł. Pierwsze 50 zł bank wypłaci za złożenie wniosku o rachunek do końca października i dopełnienie formalności związanych z jego otwarciem do połowy listopada. Natomiast dodatkowe 250 zł będzie przyznawane klientom, którzy w listopadzie, grudniu i styczniu wykażą się aktywnością. Przez aktywność bank rozumie spełnienie w każdym w tych miesięcy trzech warunków: zapewnienie min. 1000 zł wpływów na rachunek, wykonanie choćby jednej płatności bezgotówkowej o wartości 10 zł lub wyższej i zalogowanie się do bankowości mobilnej. Wreszcie nagroda może urosnąć o kolejne 50 zł, jeżeli rachunek zostanie otwarty w programie poleceń.

250 zł za otwarcie Konta 360° mogą dostać nowi klienci Banku Millennium. Warunki tej promocji nie są szczególnie restrykcyjne. I tak 100 zł bank wypłaci osobom, które do 8. listopada zawrą umowę o rachunek, a do końca tego miesiąca aktywują aplikację mobilną i choć raz zapłacą kartą wydaną do konta lub Blikiem. Natomiast za aktywność w grudniu, styczniu i lutym można otrzymać trzy kolejne premie, po 50 zł każda. Co to dokładnie oznacza? Otóż w każdym z tych miesięcy na konto musi wpłynąć przynajmniej 1000 zł, a posiadacz rachunku musi wykonać choć jedną płatność bezgotówkową.

Większe wymagania ma mBank. Podstawową premię, w kwocie 200 zł (ale podzieloną na cztery wypłaty po 50 zł) bank wypłaci osobom, które otworzą eKonto osobiste, a potem w każdym z czterech kolejnych miesięcy zapewnią minimum 1000 zł wpływów i przynajmniej 8 razy zapłacą bezgotówkowo. Ale uwaga, pierwszy wpływ trzeba zapewnić już w ciągu 7 dni od otwarcia rachunku. Bank zwiększy nagrodę o 50 zł, jeśli konto zostanie otwarte z wykorzystaniem e-dowodu. Wreszcie dodatkowe 50 zł można zyskać za otwarcie konta dla dziecka.

Symboliczna aktywność wystarczy natomiast, by dostać pieniądze od Alior Banku. Nowy klient, który otworzy Konto Jakże Osobiste, może otrzymać cztery miesięczne premie po 50 zł każda, a więc łącznie 200 zł. Jakie warunki trzeba spełnić? W każdym z czterech kolejnych miesięcy wystarczy raz zalogować się do bankowości mobilnej i raz zapłacić kartą. Do tej promocji można przystąpić do końca roku. Dodatkowo użytkownik Konta Jakże Osobistego może odzyskać 1 proc. wartości płatności mobilnych (nie więcej niż 20 zł miesięcznie), o ile uaktywni taką korzyść do rachunku. W zależności od tego, ile innych korzyści jest aktywnych na koncie, usługa będzie bezpłatna lub bank pobierze za nią 3,5 zł miesięcznie.

Do 16. października można skorzystać z promocji w Citi Handlowym (o ile wcześniej nie wyczerpie się pula promocyjnych rachunków). Za otwarcie CitiKonta bank oferuje 200 zł podzielone na cztery cząstkowe wypłaty, po 50 zł każda. Pierwsza jest przyznawana, gdy klient zaloguje się w aplikacji mobilnej banku i dodatkowo przeleje na rachunek minimum 100 zł. Drugie 50 zł to nagroda za wpływ na rachunek wynagrodzenia (minimum 2 tys. zł) lub za wykonanie w module CitiKantor transakcji walutowej o wartości 2 tys. zł lub wyższej. Kolejne 50 zł premii można otrzymać za płatności kartą o łącznej wartości min. 1000 zł. Ostatnie 50 zł bank dorzuca za spełnienie wszystkich tych trzech warunków.

Nowa edycja promocji w ING do złudzenia przypomina tę z poprzednich miesięcy. 110 zł można zyskać w zamian za otwarcie Konta Direct i wykonanie płatności bezgotówkowych o łącznej wartości minimum 1000 zł. Rachunek można otworzyć do 19.01.2022, a czas na spełnienie warunku płatności jest dłuższy o trzy miesiące. Tę podstawową premię można powiększyć o 50 zł (a więc łącznie otrzymać 160 zł) po spełnieniu kolejnych warunków, już nieco bardziej wymagających – takich jak wykonywanie płatności Blik w Internecie, zapewnienie wpływów na konto i korzystania z konta oszczędnościowego we wskazany przez bank sposób. Dodatkowe 50 zł można otrzymać, jeżeli konto zostanie otwarte z wykorzystaniem kodu polecającego dotychczasowego klienta.

Dwie promocje, które można połączyć i dzięki temu zdobyć od banku do 200 zł – tak w skrócie wygląda propozycja Pekao SA. Aby z niej skorzystać, nowy klient musi otworzyć Konto Przekorzystne, przez trzy kolejne miesiące zapewnić minimum 500 zł wpływów na ten rachunek i w każdym z tych miesięcy wykona choć jedną płatność bezgotówkową. Tyle wystarczy, by otrzymać pierwsze 100 zł. Ale uwaga, jeśli konto zostało otwarte online lub mobilnie, to tę premię można podwoić dzięki wykonywaniu płatności bezgotówkowych. Bank oferuje bowiem zwrot 10 proc. wartości transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą lub aplikacją w ciągu kolejnych trzech miesięcy (maksymalny zwrot to 100 zł w całym tym okresie). Z otwarciem Konta Przekorzystnego wiąże się jeszcze jedna korzyść – przez pierwsze pół roku bank dokłada do tego rachunku bezpłatne pakiety przelewów ekspresowych i ubezpieczeń.

Niewielki bonus można też dostać za otwarcie rachunku w Getin Banku, ale tylko pod warunkiem skorzystania z programu poleceń. Nowy klient dostanie 50 zł nagrody, jeśli otworzy konto z polecenia dotychczasowego klienta, a następnie przez trzy kolejne miesiące zapewni po 2 tys. zł wpływów na konto.

Jak nauczyć dziecko oszczędzania
Najnowsze