Ranking Kont Osobistych Marzec 2023

2023-03-02 11:17 Materiał sponsorowany
Ranking Kont Osobistych
Autor: Gettyimages Konto osobieste dopasowane do Twoich potrzeb: 0zł za prowadzenie rachunku, 0zł za przelewy. Nasz aktualny ranking kont osobistych ułatwi Ci wybór.

Najnowszy Ranking Kont Osobistych - Marzec 2023 r. - sprawdź, które konto wybrać, by sprawnie zarządzać finansami. Zapraszamy do lektury - tekst znajduje się pod rankingiem.

Czym jest ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistych ułatwia wybór najlepszego konta osobistego, odpowiadającego na Twoje potrzeby. Niezależnie od tego, czy chcesz założyć swoje pierwsze konto, czy szukasz idealnej oferty na wyjazd zagraniczny, czy może chcesz zdobyć premię za otwarcie konta.

Do czego służy konto osobiste?

Konto osobiste to prosty instrument służący do codziennego korzystania z pieniędzy. Na rachunek ROR wpływa nasze wynagrodzenie, a znajdujące się na nim środki wykorzystujemy do płacenia np. za zakupy w sklepach, posługując się kartą debetową przypisaną do rachunku.

Czy rachunek osobisty spełni moje wymagania?

Przegląd Kont Osobistych ułatwia znalezienie konta dostosowanego do Twoich potrzeb. Dla jednych priorytetem są niskie opłaty, podczas gdy inni mogą stawiać na szeroki wachlarz usług dodatkowych, możliwość oszczędzania, korzystne rozliczanie transakcji walutowych czy najnowocześniejsze rozwiązania w aplikacji mobilnej banku.

Z tego powodu opracowaliśmy szereg kryteriów oceny, dzięki którym jest ona kompleksowa i rzetelna. Z doświadczenia wiemy bowiem, że żadne konto nie jest idealne. W każdej ofercie znajdujemy jakieś plusy i minusy.

W którym banku otworzyć ROR?

Konta osobiste są podstawową i jedną z najtańszych i najbardziej popularnych usług bankowych. Z tego powodu rachunki ROR są oferowane przez wszystkie banki na rynku. Definicja tego produktu sprowadza się do tego, że banki udostępniają swoim klientom specjalny numer składający się z 26 unikalnych kombinacji cyfrowych. Ta 26-cyfrowa kombinacja numerów może być przypisana tylko do jednego rachunku. Stanowi ona wirtualną lokalizację środków finansowych tej osoby, denominowanych w określonej walucie.

Poniżej przedstawiamy obszary, które bierzemy pod uwagę:

Opłaty:

koszt otwarcia i prowadzenie konta;opłata za wydanie karty oraz wysokość miesięcznej opłata za jej obsługę,wypłaty gotówki z krajowych bankomatów;wysokość opłaty za zwykły przelew internetowy;koszt operacji zlecanych w oddziale – wpłat, wypłat i przelewów.

Oferta oszczędnościowa:

czy rachunek jest oprocentowany?czy konto umożliwia dostęp do atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego?czy bank oferuje atrakcyjne lokaty?czy posiadacze konta mogą korzystać z usługi automatycznego oszczędzania?

Oferty walutowe:

czy bank oferuje rachunek walutowy? Jeśli tak, to jakie są opłaty (prowadzenie, karta, bankomaty)?czy do rachunku w PLN i w obcych walutach może zostać wydana jedna karta (karta wielowalutowa)?czy koszty transakcji wykonanych z rachunku w PLN są do zaakceptowania? Czy otwieranie konta walutowego jest konieczne, jeśli nie planujemy regularnie płacić w obcych walutach?

Aktualne promocje:

  • atrakcyjna kampania powiązana z kontem może znacząco podnieść jego ogólną ocenę. Dlatego dowiedz się, czy bank prowadzi kampanię promocyjną i ile możesz dzięki niej zyskać;
  • jeśli bank nie zapomina o swoich dotychczasowych klientach i oferuje bonusy za specjalne akcje, to dodaje kolejne punkty w rankingu najlepszych kont indywidualnych.

Płatności mobilne, bankowość internetowa i aplikacje mobilne:

  • wygoda korzystania z aplikacji banku;
  • przejrzystość strony internetowej banku;
  • możliwość płatności mobilnych (Apple Pay, Google Pay, HCE).

Dodatkowe usługi i udogodnienia:

  • ubezpieczenia, programy lojalnościowe.

Czy istnieje idealne konto osobiste?

Raczej nie, ale spośród wszystkich kont, należy wybrać takie, które będzie najbliższe naszym oczekiwaniom i trybowi życia. Dlatego należy wziąć kilka kwestii pod rozwagę.

Osoby zakładające swoje pierwsze konto osobiste w banku powinny zwrócić uwagę na:

  • miesięczny koszt prowadzenia rachunku,
  • opłatę za kartę,
  • wysokość opłaty za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne,
  • prowizję za wypłaty z bankomatu.

Najlepiej by konto było bezwarunkowo darmowe. Ale w większości wypadków należy spełnić proste wymagania, np. wykonać kilka transakcji bezgotówkowych, by rachunek był darmowy. Ważnym aspektem jest też interfejs aplikacji mobilnej, jej użyteczność i łatwy dostęp do funkcji.

Kolejnym ważnym aspektem jest możliwość oszczędzania, czyli na przykład otworzenia konta oszczędnościowego lub lokaty z wyższym oprocentowaniem niż posiadany już rachunek osobisty w tym samym banku. Najlepiej, gdy klient ma możliwość zrobić to samodzielnie poprzez bankowość mobilną.

Podróżujący za granicę docenią niskie koszty przewalutowania. Ale najlepiej, by klient mógł zamówić kartę wielowalutową i właśnie nią dokonywać płatności, zarówno w złotówkach jak i obcych walutach.

Jeśli bankowi zależy na wielbicielach technologii, powinien wdrożyć różne systemy płatności. Dokonywanie transakcji przy użyciu karty płatniczej to już oczywistość. Obecnie oczekuje się możliwości płatności przy użyciu kodów Blik, a także wirtualnego portfela współpracującego z różnymi systemami w smartphonach czy smartwatchach.

Jak założyć konto osobiste?

Założenie konta osobistego przez internet jest obecnie najpopularniejszą i najwygodniejszą metodą. Korzystając z naszego rankingu, wystarczy że klikniesz przycisk „załóż konto”, a zostaniesz przekierowany do wybranego przez Ciebie formularza, by dokonać wszelkich niezbędnych czynności w celu otworzenia nowego rachunku. W formularzu zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych. Następnym krokiem będzie wybór sposobu weryfikacji tożsamości, obecnie popularną metodą jest zrobienie zdjęcia „selfie”. Ale często też można wykonać przelew weryfikacyjny z innego banku, przeprowadzić wideorozmowę z konsultantem lub wybrać opcję kuriera, który dostarczy dokumenty.

Konto osobiste to rachunek, który można otworzyć w wielu instytucjach i w pełni z nich korzystać. Z jednego konta można przelewać pieniądze na inne konto. Można podzielić wypłatę na środki potrzebne na codzienne zakupy oraz pieniądze na np. przyjemności, takie jak wyjście do kina czy restauracji. Jeśli jeden z rachunków przestaje być potrzebny, można go zamknąć.

Na stronie Finansowy Opiekun znajdziesz konto bankowe, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Cenimy Twój czas. Codziennie monitorujemy dane dotyczące kont osobistych i w razie zmian w ofercie banku natychmiast je aktualizujemy.

Najnowsze