Alior Bank rozdaje 400 zł. Jak dostać pieniądze?

2022-06-14 10:41
Oddział Alior Banku
Autor: Getty Images Do maja 2019 złożone w Alior Banku wnioski o pożyczkę termomodernizacyjną dotyczą zarówno mniejszych przedsięwzięć (termomodernizacja jednego budynku mieszkalnego), jak i dużych projektów (kilka budynków wielorodzinnych)

W Alior Bank trwa promocja „Bankuj mobilnie – edycja IV”. To kolejna akcja, w ramach której nowi klienci mogą otrzymać pieniądze po założeniu konta. Podobnie jak w przypadku innych tego typu akcji, klientów od pieniędzy dzieli nie tylko założenie nowego rachunku, ale także spełnienie kilku warunków. Co trzeba zrobić żeby dostać pieniądze za założenie konta w Alior Bank? Tłumaczymy.

W ramach akcji „Bankuj mobilnie – edycja IV” nowi klienci Alior Bank, którzy założą Konto Jakże Osobiste mogą liczyć na 400 zł premii. Promocja trwa do 31 lipca. Niestety bank nie ma tu na myśli jednej dużej wypłaty środków, a sumę mniejszych przelewów. Jakie są zasady promocji? Jak można dostać pieniądze za założenie konta w Alior Bank? Przeczytacie o tym poniżej.

Otwórz konto i zyskaj 400 zł ->

Konto Jakże Osobiste to szeroko reklamowany, flagowy produkt Alior Bank. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, jeżeli klient zapewni jednorazowy wpływ min. 1500 zł miesięcznie. W przypadku osób, których saldo będzie skromniejsze, bank pobierze 10 zł za prowadzenie konta. Podobnie wygląda sprawa z kartą - bank nie pobierze opłaty 5 zł za obsługę karty do konta, "jeśli od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca zrobisz nią transakcje bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł".

Pod tym względem konto Alior może nie wyróżniać się na tle konkurencji. Poza standardowymi warunkami bank oferuje jednak jeszcze „korzyści”, czyli dodatkowe usługi, lub korzystniejsze opłaty za daną usługę. Łącznie do dyspozycji klientów jest 11 korzyści. Warto z nich skorzystać, ponieważ dwie możemy uruchomić za darmo. Za korzystanie z pozostałych zapłacimy 3,5 zł miesięcznie.

Korzyści to m.in. wyższe oprocentowanie, opłaty za korzystanie z wszystkich bankomatów w Polsce, korzystne warunki przewalutowania, pakiet przelewów natychmiastowych czy moneyback za określone transakcje. Ten ostatni wynosi 1% za płatności mobilne, ale nie więcej niż do 20 zł miesięcznie. Płatności kartą bez kosztów przewalutowania dotyczą 152 różnych walut na całym świecie. Na tym tle interesująco wygląda wyjątkowa propozycja dla graczy. „Punkty dla graczy” przyznawane są z kartą z wizerunkiem Ashe w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Klient dostaje z nią punkty Red Points do gry League of Legends. Voucher można zdobyć dzięki płatnościom mobilnym za zakupy w sklepach stacjonarnych.

Jak dostać 400 zł? Złóż wniosek ->

Nowym klientom zakładającym Konto Jakże Osobiste Alior Bank obiecuje 400 zł premii. Aby dostać pieniądze trzeba złożyć wniosek online o Konto Jakże Osobiste z kartą do 31.07.2022 r. To jednak nie wszystko. Pierwszy warunek trzeba spełnić już podczas składania wniosku. To zgoda na przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgoda na otrzymywanie od banku informacji marketingowych przez email, SMS, bankowość elektroniczą oraz serwisy internetowe i połączenia głosowe. Zgodę odwołać można dopiero po przekazaniu przez bank nagrody. Następnie w ciągu 30 dni należy podpisać umowę o konto i kartę oraz aktywować dwie dowolne korzyści (taka ilość korzyści, jak już wspomnieliśmy, mieści się w darmowym limicie).

Co dalej? Kiedy mamy już dostęp do aktywnego konta, w miesiącu co najmniej raz trzeba wykonać transakcję bezgotówkową kartą płatniczą wydaną do otwartego konta na dowolną kwotę oraz zalogować się do aplikacji mobilnej. "Z oferty mogą skorzystać osoby, które w okresie dwóch lat przed złożeniem wniosku nie posiadały w Alior Banku konta osobistego, konta walutowego lub Karty Kibica. Konto Jakże Osobiste w ramach oferty specjalnej Bankuj mobilnie - edycja IV jest dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich" - przypomina Alior Bank.

Jak można łatwo wywnioskować z opisu, bank nie wzbogaci nas zaraz po otwarciu konta jednym dużym przelewem w wysokości 400 zł. Zamiast tego, w miarę jak będziemy co miesiąc spełniać warunki, będziemy otrzymywać mniejsze „transze”, a dokładnie 8 przelewów po 50 zł każdy. Nagroda, zgodnie z Ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, jest zwolniona z podatku.

Najnowsze