Najlepsze konta dla małej firmy w grudniu - ranking grudzień 2022 r.

2022-12-01 13:19
firma/przedsiębiorca
Autor: MATERIAŁY PRASOWE firma/przedsiębiorca

Grudniowy ranking kont dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zdominowały rachunki z wysokimi nagrodami na start.

Wysokość premii, jakimi banki kuszą przedsiębiorców, dochodzi już do 2000 zł. Jednak należy pamiętać, że aby dostać całą obiecywaną przez bank kwotę, nie wystarczy sam zakup konta firmowego; dodatkowe trzeba sięgnąć po inne produkty. Jeżeli mała firma korzysta tylko z rachunku bieżącego i tylko w podstawowym zakresie, realnie dostępna premia raczej nie przekroczy kilkuset złotych.

W grudniowym zestawieniu na wyróżnienie zasłużył Santander Bank i jego Konto Firmowe Godne Polecenia. Czym się wyróżnia ta oferta? Przede wszystkim rachunki, które zostaną otwarte w promocji, będą bez ograniczeń czasowych zwolnione z podstawowych opłat – w tym opłaty za prowadzenie rachunku i za korzystanie z karty płatniczej. Zaletą tej oferty są również pakiety darmowych przelewów europejskich (SEPA) i przelewów natychmiastowych. Na dobry początek bank kusi przedsiębiorców premią w wysokości do 1400 zł, z czego do 900 zł można dostać za płatności kartą do rachunku – pod warunkiem płacenia nią po 5 tys. lub więcej przez sześć kolejnych miesięcy.

Kolejnym produktem wartym uwagi jest Konto Przekorzystne Biznes w Banku Pekao SA. Rachunki otwarte w promocji są na zawsze zwolnione z opłaty za prowadzenie. Dodatkowo na start bank kusi nagrodą do 2000 zł. Z tej sumy bez większych problemów można zdobyć 600 zł – bank przez 6 kolejnych miesięcy zwraca 10% kwot wydanych kartą z zastrzeżeniem, że wysokość tej premii nie może przekroczyć 100 zł miesięcznie.

Wysokie premie finansowe dla nowych klientów przewidziały też Alior Bank i Bank Millennium. W tym pierwszym nagrodą za otwarcie iKonta Biznes może być 1500 zł podzielone na 12 miesięcznych płatności. W praktyce względnie łatwo dostępna jest mniej więcej połowa tej kwoty. Z kolei z 2000 zł, jakie Bank Millennium oferuje nowym posiadaczom Konta Mój Biznes, najłatwiej dostępne jest 400 zł za wykonywanie płatności do ZUS i 400 zł zwrotu za transakcje kartą na stacjach paliw.

Na wyróżnienie zasługuje też bank, który nie może się obecnie pochwalić żadną ciekawą promocją dla nowych posiadaczy rachunków firmowych, a więc Nest Bank. Cechą szczególną jego BIZnest Konto jest całkowity brak opłat za korzystanie z konta w podstawowym zakresie, a więc za prowadzenie rachunku, używanie karty płatniczej i wykonywanie przelewów. Tymczasem na rynku standardem są opłaty pobierane warunkowo, a więc wtedy, gdy przedsiębiorca niewystarczająco aktywnie korzysta z rachunku.

Przedsiębiorcy otrzymujący od któregokolwiek banku premię finansową za otwarcie i korzystanie z konta muszą pamiętać, że jest ona traktowana jako przychód podatkowy z działalności gospodarczej. Dlatego firma ma obowiązek uwzględnić go w swoim rozliczeniu podatkowym.

Najnowsze

Materiał sponsorowany