Jak założyć konto internetowe przez komórkę? Poradnik krok po kroku

2020-11-30 11:30
Smartfon
Autor: canva.com Smartfon

Jak otworzyć konto osobiste? W dzisiejszych czasach założenie nowego rachunku to bardzo prosta czynność. Korzystając z odpowiednich rozwiązań, nie tylko nie musimy wychodzić z domu, ale nawet nie trzeba czekać na kuriera i podpisywać dokumentów. Wystarczy... selfie. Banki coraz chętniej pozwalają na podpisywanie umowy zdjęciem. Jak założyć konto na selfie? Tłumaczymy krok po kroku.

Zakładając konto osobiste przez internet musimy najpierw zdecydować jak chcemy podpisać umowę. Tradycyjnie, przesyłkę z dokumentami dostarcza kurier. Taka opcja wciąż jest dostępna, ale coraz popularniejsze są nowe metody weryfikacji online - na selfie. Oznacza to, że zdjęcie potwierdza naszą tożsamość. Poza samym "selfikiem" trzeba jeszcze dostarczyć zdjęcie dowodu osobistego, ale na tym skomplikowane formalności się kończą. Jak założyć konto na selfie? Tłumaczymy na przykładzie aplikacji IKO PKO BP.

Dzięki wideoweryfikacji możesz otworzyć konto w PKO Banku Polskim na selfie nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu i bez czekania na kuriera z umową do podpisu

Przed budową domu. Kiedy zacząć ubiegać się o kredyt?

Jak otworzyć konto bankowe na selfie?

1. Pobierz aplikację

Aby otworzyć konto bankowe na selfie w PKO BP potrzebujesz aplikacji bankowej IKO. Aplikacja mobilna IKO służy do obsługi konta i finansów w PKO Banku Polskim (w tym Inteligo). IKO można pobrać ze sklepów z aplikacjami do telefonów z systemami Android, iOS oraz Windows Phone.

2. Uruchom aplikację i zostań klientem

Bo zainstalowaniu aplikacji na komórce uruchom ją i wybierz opcję ZOSTAŃ KLIENTEM -> OTWÓRZ KONTO -> OTWARCIE KONTA ONLINE

3. Wypełnił odpowiednie pola

W formularzu podaj z jakiego konta i z jakiej karty płatniczej chcesz skorzystać, a także podaj dane kontaktowe i udziel odpowiednich zgód.

4. Czas na selfie!

Zrób zdjęcia dowodu oraz twarzy, sprawdź poprawność danych, wskaż adres zamieszkania, zaakceptuj oświadczenia i złóż wniosek

5. Jak skorzystać z wideoweryfikacji w aplikacji IKO?

- Zrób zdjęcie dowodu osobistego z obu stron: Dopasuj dokument do ramki wyświetlonej na ekranie. Upewnij się, że masz dobre oświetlenie i tło (jednolite i kontrastujące z dowodem osobistym). Po zrobieniu zdjęcia sprawdź, czy wszystkie informacje z dowodu zostały zapisane. Zrób zdjęcie swojej twarzy: Ustaw twarz na wprost aparatu fotograficznego i dopasuj do ramki. Pamiętaj, że nie możesz mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie twarzy. Postępuj zgodnie z instrukcjami – poprosimy Cię np. o zrobienie kilku gestów: obrócenie głową lub mruganie - wyjaśnia PKO.

6. Co dalej?

W wiadomości e-mail od Banku znajdziesz dane do logowania do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO. Hasło do pierwszego logowania otrzymasz SMS-em. Własne hasło trzeba będzie ustawić podczas pierwszego logowania. Niektóre funkcje np. e-urząd będą wymagały dodatkowego potwierdzenia tożsamości w oddziale.

Najnowsze