Jak ubezpieczyć się na życie bez wychodzenia z domu? Polisę możesz podpisać przez komputer

2020-12-30 13:29
Ubezpieczenie firmy budowlanej
Autor: Gettyimages

Pandemia koronawirusa i konieczność zachowania dystansu społecznego wymusiły gwałtowne wprowadzenie rewolucji w formalnościach. Już niemal wszystko możemy załatwić, bez wychodzenia z domu. W ten sposób można nawet zawrzeć umowę na ubezpieczenie na życie. Jak to zrobić?

Zdobycie polisy na życie jest teraz możliwe bez wychodzenia z domu. To ogromne ułatwienie, kiedy zalecany jest dystans społeczny a każde wyjście z domu niesie ze sobą ryzyko infekcji koronawirusem. Dzięki platformie Autenti klienci, którzy chcą załatwiać sprawy wyłącznie zdalnie, mogą zawrzeć umowę bez wizyty w oddziale czy kontaktu z kurierem. Zawieranie umów online na ubezpieczenia na życie do kredytu i pożyczki hipotecznej uruchomił PKO Bank Polski wraz z PKO Ubezpieczenia. Jak podpisać umowę na polisę online?

Do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia na życie do kredytu hipotecznego, wystarczy rozmowa telefoniczna lub wideorozmowa. W jej trakcie klient otrzymuje na swoją skrzynkę e-mailową wszystkie niezbędne dokumenty oraz link do wniosku o ubezpieczenie na platformie Autenti. Na tej platformie - w kilku prostych krokach - podpisze umowę ubezpieczenia.

PIOTR KOŹMIŃSKI VIDEOBLOG: Ubezpieczenia piłkarzy. Ile są warte nogi Roberta Lewandowskiego?

Wszystko odbywa się online bez konieczności wizyty w placówce banku. Proces nie wymaga drukowania ani jednej kartki papieru.

Jak podpisać dokument na platformie Autenti?

  • Otwórz e-mail od naszego doradcy, wejdź w link do dokumentu i podaj kod SMS, który otrzymasz od Autenti
  • Przeniesiesz się automatycznie na specjalnie dla Ciebie przygotowaną stronę na platformie Autenti
  • Wystarczy zapoznać się z dokumentami i je podpisać. Bez względu na łączną liczbę dokumentów, podpisujesz je tylko raz kodem SMS
  • Umowa ubezpieczenia zostanie zawarta, gdy Ty i bank podpiszecie dokumenty na platformie Autenti
  • Treści dokumentów są szyfrowane, a nadawca, czyli bank, dostaje potwierdzenie Twojego podpisu
  • Podpisany dokument będzie dostępny na skrzynce e-mail

Autenti to polski fintech, który rozpoczął działalność w 2014 roku. Jednym z inwestorów spółki jest PKO Bank Polski. Autenti oferuje rozwiązania umożliwiające podpisywanie i autoryzowanie dowolnych dokumentów online, na każdym urządzeniu z dostępem do internetu. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej - gwarantuje autentyczność podpisanych dokumentów i zabezpiecza informacje w procesie podpisywania umowy.

Najnowsze