Do 2000 zł premii za konto firmowe. Zwykłe korzystanie z rachunku nie wystarczy

2022-11-04 15:33
Przedsiębiorca/firma
Autor: materiały prasowe Przedsiębiorca/firma

Premie, jakie banki proponują za otwarcie u nich konta firmowego, są zdecydowanie wyższe niż premie wypłacane nowym użytkownikom kont osobistych. Dlaczego tak się dzieje?

Dla instytucji finansowej przedsiębiorca to cenniejszy klient niż konsument. Po pierwsze, zmiana konta firmowego jest kłopotliwa, a to oznacza, że ryzyko ucieczki przedsiębiorcy do innego banku jest znikome. Po drugie, w dłuższej perspektywie firmie można sprzedać więcej produktów niż posiadaczowi konta osobistego i zwyczajnie więcej na niej zarobić. Banki są więc skłonne zainwestować więcej w zdobycie klienta firmowego, w tym przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą.

Szukasz większej ilości ofert. Sprawdź pełny ranking kont oszczędnościowych >>>

Kwoty, jakie można dostać za założenie konta dla najmniejszej firmy, przekraczają już 1000 zł. Przykładów nie trzeba daleko szukać: Alior Bank kusi kwotą do 1500 zł za założenie i korzystanie z iKonta Biznes, do 1800 zł można dostać z Santander Banku (Konto Firmowe Godne Polecenia), natomiast do 2000 zł proponują Pekao SA (Konto Przekorzystne Biznes) i Bank Millennium (Konto Mój Biznes). Ale uwaga, przedsiębiorca, który będzie tylko korzystał z konta firmowego w „zwykły” sposób, a więc otworzy konto, zapewni wpływy na rachunek, a dodatkowo będzie wykonywał przelewy i płacił kartą, zapracuje tylko na część obiecanej premii. Dzięki wykonywaniu takich prostych czynności można otrzymać do 600 zł od Pekao SA, do 780 zł od Alior Banku, do 800 zł od Banku Millennium i aż 1300 zł od Santander Banku.

Aby pokusić się o zdobycie wyższej premii, trzeba już podpisać z bankiem umowę o dzierżawę terminala POS, skorzystać z finansowania, a więc kredytu lub leasingu albo wykonywać transakcje walutowe. Szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania takich premii są opisane w regulaminie każdej z tych promocji. Ważne jest jednak, by nie starać się maksymalizować zysku z promocji za wszelką cenę, a sięgać jedynie po te produkty, z których korzystanie ma uzasadnienie. Jeśli np. firma prowadzi sprzedaż detaliczną, przyjmowanie płatności kartami jest już praktycznie niezbędne, ale przedsiębiorcy, który świadczy usługi innym firmom, terminal POS nie będzie do niczego potrzebny.

Wypłacona przez bank premia jest przychodem podatkowym z działalności gospodarczej i firma ma obowiązek rozliczyć go według właściwych dla siebie zasad opodatkowania.

Najnowsze