Do 1500 zł premii za otwarcie iKonta Biznes w Alior Banku

2022-12-09 11:12
Alior Bank
Autor: Maciej Goclon

Otwarcie konta firmowego w tym samym banku, który prowadzi już konto osobiste przedsiębiorcy, jest bardzo wygodnym, ale nie zawsze optymalnym rozwiązaniem. Dokonując wyboru, warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się ofercie tych instytucji, które oferują nagrodę finansową w zamian za otwarcie i aktywne korzystanie z konta firmowego.

Taka oferta jest dostępna na przykład w Alior Banku. Zachętą do założenia iKonta Biznes jest premia na start w wysokości do 1500 złotych, oferowana klientom, którzy w momencie przystąpienia do promocji nie korzystają w banku z żadnego produktu dla przedsiębiorców. Bank wypłaca tę premię w 12 miesięcznych transzach, a wysokość każdej z nich zależy od tego, które warunki uda się przedsiębiorcy spełnić w danym miesiącu. Najłatwiej dostępne składowe tej nagrody to:

- 20 zł miesięcznie za wykonanie przelewu do US lub ZUS w kwocie minimum 500 zł;

- 25 zł miesięcznie za transakcje bezgotówkowe kartą o wartości minimum 2000 zł miesięczni;

- 5 zł, 10 zł, 15 lub 20 zł miesięcznie za utrzymywanie odpowiednio wysokiego salda na rachunku.

Dodatkowo bank premiuje wykonywanie transakcji walutowych i międzynarodowych oraz skorzystanie z oferty kas fiskalnych w banku. Co miesiąc można otrzymać maksymalnie 125 zł, ale dla przedsiębiorcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą sięgnięcie po pełną pulę może się okazać trudne. Natomiast premia w wysokości kilkudziesięciu złotych miesięcznie jest już względnie łatwa do zdobycia.

Koszty korzystania z iKonta Biznes nie odbiegają znacząco od rynkowej średniej.  Samo prowadzenie rachunku jest darmowe, cennik przewiduje za to 8 zł miesięcznej opłaty za korzystanie z karty płatniczej. Lepsza wiadomość jest taka, że opłata jest pobierana warunkowo, a zwalnia z niej wykonanie czterech płatności kartą w ciągu miesiąca. Klienci firmowi mają do wyboru różne rodzaje kart płatniczych. Karta wielowalutowa zapewnia korzystniejsze zasady przeliczania transakcji w innych walutach, zaś standardowej bardziej opłaca się używać w krajowych bankomatach. Przelewy zlecane w kanałach elektronicznych są darmowe, płacić trzeba natomiast za kody SMS służące do ich zatwierdzania (stawka to 30 groszy za każdy kod). Aby uniknąć tego kosztu, warto wybrać autoryzację mobilną. Dla części klientów minusem oferty Alior Banku będzie brak możliwości darmowej wpłaty gotówki na rachunek. Bank nalicza prowizję zarówno za wpłaty w kasie (0,5% wpłacanej kwoty, nie mniej niż 10 zł), jak i we wpłatomatach (od 0,2%).

Najnowsze