Rossmann w Polsce droższy niż w Niemczech. Szokujące zestawienie cen

2021-08-03 13:30
Rossmann
Autor: Shutterstock Rossmann

To samo logo. Tak samo opakowane produkty. Ceny jednak zupełnie inne. Okazuje się, że popularne produkty z Rossmanna w Polsce są droższe niż w zamożniejszych Niemczech. Asortyment w polskich drogeriach bardzo przypomina ten dostępny za Odrą. Tymczasem różnice cenowe bywają ogromne. Ten sam produkt w Polsce bywa droższy o 40 zł niż w Niemczech. Np. woda toaletowa Bruno Banani to wydatek rzędu ponad 117 zł. W Polsce. Jeśli chcemy oszczędzić, lepiej kupić ją w Niemczech gdzie kosztuje zaledwie 77 zł. Skąd ta różnica w cenach? Przedstawiciele sklepu skomentowali sprawę.

Rossmann: Wyższe ceny w Polsce

Ceny w Rossmannie od wielu lat był zagadką dla klientów. Kilka lat temu instytut ABR SESTA porównał ceny towarów w sklepach internetowych polskiego i niemieckiego Rossmanna. Na 28 tys. produktów zaledwie 366 występuje w obu krajach. Z tej grupy aż za 245 (67 proc.) Polacy musieli zapłacić więcej niż Niemcy. Kosmetyki marek własnych sieci drogerii Rossmann cieszą się sporą popularnością u Polaków. Chwalimy sobie ich porządną niemiecką jakość oraz stosunkowo niskie ceny. Okazuje się jednak, że za część produktów Niemcy płacą za znacznie mniej, mimo że zarabiają dużo więcej. W 2017 roku pisaliśmy także o różnicach w jakości. - Mniej składników w kremach i balsamach produktów np. Isana i Alterra (produkty własne sieci Rossmann) i wyższe ceny to ewidentnie nieuczciwe podejście do klientów - alarmował Super Biznes

Według Rossmanna przyczyna różnic leży w polityce cenowej: sieć tłumaczy, że Polacy bardziej lubią promocje. Rzecznik sieci skomentowała, że sklepy w Polsce są odrębnymi podmiotami (niemiecki Rossmann ma połowę udziałów w polskiej spółce), których działalność opiera się głównie na atrakcyjnych promocjach. Według niej, 50-70 proc. produktów w Polsce jest sprzedawanych po obniżonych cenach.

Po kilku latach klienci wciąż zauważają różnice w cenach nad Odrą i nad Wisłą. Woda toaletowa Bruno Banani pojawia się na półkach zarówno polskich jak i niemieckich Rossmannów. W Polsce kosztuje 117,99 zł a w Niemczech... 77,95 zł. Podobnie jest z perfumami Davida Beckhama Bold Instinct za które Niemcy płacą 64 zł. Tutaj sytuacja jest odrobinę bardziej skomplikowana bo taka sama cena jest w polskim Rossmannie. W czym problem? Niemiecki Beckham ma 50 ml, a polski... 30 ml. 

Czemu polski Rossmann jest droższy?

- Rossmann Polska, mimo że oferuje wiele produktów dostępnych również w Niemczech, to kupuje je tu, w Polsce, a więc od innych dostawców na innych warunkach handlowych. Cena, po jakiej Rossmann Polska kupuje towary, jest zatem często inna od ceny, po jakiej te same towary w Niemczech kupuje Rossmann Niemcy - powiedziała w rozmowie z money.pl Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa polskiego oddziału firmy.

Zwraca się także uwagę na różnice w podejściu klientów. Polscy klienci dużo bardziej niż niemieccy są zainteresowani promocjami i znajduje to odzwierciedlenie w ofercie - polski Rossmann stosuje zniżki częściej niż niemiecki, który ma raczej stałe ceny.

GIGA promocje w Biedronce. Kurczak za niecałe 3 zł, ziemniaki za grosze, jajka i wędliny za darmo!
Sonda
Korzystasz z promocji w Rossmannie?
Najnowsze