Premie dla nowych klientów za wpływy na konto, płatności kartą i telefonem. Które banki płacą najwięcej za otwarcie konta osobistego

2021-09-14 16:07
Czechowice-Dziedzice: Lotto co tydzień robi przelew na jego konto. Co za szczęściarz!
Autor: Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Czechowice-Dziedzice: Lotto co tydzień robi przelew na jego konto. Co za szczęściarz!

Konto osobiste wciąż może przynosić dochód, ale pod warunkiem, że zostanie otwarte w ramach promocji. Wtedy niewielka początkowa aktywność wystarczy, by na dobry początek bank wypłacił nowemu klientowi nawet kilkaset złotych nagrody. W tego typu ofertach można przebierać, w części banków takie promocje stały się wręcz stałym elementem oferty. Trzeba tylko pamiętać, że na finansowe bonusy mogą liczyć wyłącznie klienci uznani przez dany bank za nowych.

Co to oznacza w praktyce? Drogę do nagrody zamyka posiadanie konta w danym banku w momencie rozpoczęcia promocji lub niedługo przed jej rozpoczęciem. Jednak „niedługo” może oznaczać rok, ale też np. trzy lata – zależy to tylko od banku. Zdarza się również, że status nowego traci osoba, która wprawdzie nie ma ROR, ale korzysta lub korzystała z produktu kredytowego. Szczegółowe zasady są opisane w regulaminie każdej promocji; warto się z nimi zapoznać, by uniknąć rozczarowań.

Nagrody za otwarcie konta osobistego i początkową aktywność można we wrześniu dostać m.in. w tych bankach.

Otwierając Konto dla Ciebie w Credit Agricole, można łącznie dostać od banku 500 zł. Jednak by tak się stało, aktywnością trzeba się wykazywać aż przez półtora roku. Pierwsze 50 zł bank wypłaci za otwarcie konta i jednorazowy wpływ minimum 300 zł. Następnie nowy klient musi wybrać jeden z trzech wariantów promocji. Najkorzystniejszy pozwala zyskać 18 miesięcznych premii po 25 zł każda w zamian za minimum 10 płatności bezgotówkowych w każdym z tych okresów (kartą lub Blikiem). Dodatkowo bank proponuje podwyższone do 1,5 proc. oprocentowanie na koncie oszczędnościowym (dla kwoty do 20 tys. zł). Ta stawka obowiązuje przez 3 miesiące. Do promocji w Credit Agricole można przystępować do końca grudnia.

300 zł od Santander Banku może dostać nowy klient, który otworzy Konto Jakie Chcę. Premia jest podzielona na dwie części. 50 zł bank wypłaci za złożenie wniosku o rachunek do końca września i dopełnienie formalności związanych z jego otwarciem do 15 października. Z kolei by dostać pozostałe 250 zł, należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy (październiku, listopadzie i grudniu) zapewnić min. 1000 zł wpływów, wykonać choć jedną płatność bezgotówkową o wartości 10 zł lub wyższej i zalogować się do bankowości mobilnej. Premię można powiększyć o kolejne 50 zł, jeśli konto zostanie otwarte w programie poleceń, a więc z użyciem kodu dotychczasowego klienta banku.

150 zł dostępne dla każdego albo 300 zł i dodatkowo zegarek dla laureatów konkursu – to z kolei propozycja BNP Paribas dla nowych klientów sięgających po Konto Otwarte na Ciebie. Do promocji można przystępować do końca września lub do wyczerpania puli wniosków, natomiast do 15. października należy podpisać umowę i aktywować kartę. Pierwszą część premii, w wysokości 100 zł, bank wypłaci w zamian za aktywność w październiku (3 płatności kartą, przelew w kanałach elektronicznych, min. 1000 zł wpływów). Kto spełni te warunki, może dodatkowo dostać 50 zł za aktywność w listopadzie (3 płatności kartą, min. 500 wpływów). Dalej robi się już trudniej. 50 uczestników promocji, wybranych na podstawie odpowiedzi na pytanie konkursowe, otrzyma od banku zegarki z funkcją płatności zbliżeniowych. Płatności takimi zegarkami w grudniu i styczniu są jednym z warunków, które trzeba spełnić, by otrzymać ostatnią część premii za otwarcie konta (czyli 150 zł).

Także 300 zł proponuje nowym klientom Alior Bank. Ta nagroda jest podzielona na sześć mniejszych wypłat, po 30 zł lub 50 zł miesięcznie. Nowy klient, który otworzy Konto Jakże Osobiste, dostanie 30 zł, jeśli w ciągu miesiąca pięciokrotnie zapłaci kartą i choć raz zaloguje się do aplikacji mobilnej. Dodatkowo co miesiąc można odzyskać od banku do 20 zł za płatności w aplikacji mobilnej w ramach usługi Bilety i Parkingi lub Płatności za Autostrady. Daje to maksymalnie 50 zł miesięcznie i 300 zł w całym okresie promocji. Do promocji można przystępować do końca września. Dodatkowo częścią stałej oferty Alior Banku są tzw. korzyści do konta, w tym zwrot 1 proc. wartości płatności mobilnych (do 20 zł miesięcznie) i możliwość podniesienia do 1 proc. oprocentowania na koncie oszczędnościowym (dla kwot do 10 tys. zł , po spełnieniu dodatkowych warunków). Dwie wybrane korzyści bank oferuje bezpłatne, każda kolejna to koszt 3,5 zł miesięcznie.

250 zł za otwarcie Konta 360° proponuje nowym klientom Bank Millennium. Promocja potrwa do 8. listopada – najpóźniej tego dnia należy złożyć wniosek i podpisać umowę z bankiem. Aby otrzymać pierwszą część premii, w wysokości 100 zł, wystarczy w listopadzie raz zapłacić kartą lub Blikiem i aktywować aplikację mobilną banku. Trzy kolejne bonusy, po 50 zł każdy, bank wypłaci za spełnienie warunków bezpłatności konta w grudniu, styczniu i lutym. To oznacza, że w każdym z tych miesięcy na konto musi wpłynąć minimum 1000 zł, a dodatkowo posiadacz rachunku musi wykonać przynajmniej jedną płatność bezgotówkową.

Bardziej skomplikowane zasady promocji obowiązują w mBanku. Podstawową premię w wysokości 200 zł (a dokładniej - 4 razy po 50 zł) bank wypłaci osobom, które otworzą eKonto osobiste, a potem w każdym z czterech kolejnych miesięcy zapewnią minimum 1000 zł wpływów i wykonają minimum 8 płatności bezgotówkowych. Jest i dodatkowy warunek – pierwszy tysiąc musi wpłynąć na konto już w ciągu 7 dni od jego otwarcia. Bank dopłaci do tego kolejne 50 zł, jeśli konto zostanie otwarte z wykorzystaniem e-dowodu. Ale to nie koniec: 1000 zł wpływów i 8 płatności wystarczy, by oprócz premii w gotówce dostać też bon do sklepów Biedronka o wartości 200 zł.

200 zł można dostać od Citi Handlowego za otwarcie CitiKonta. Do promocji można przystąpić do 16. października (lub do wyczerpania pulu promocyjnych rachunków). Premia jest podzielona na cztery mniejsze, po 50 zł każda. Pierwszą bank wypłaca za 100 zł wpływu na konto i zalogowanie się w aplikacji mobilnej, druga przysługuje za wpływ 2 tys. zł wynagrodzenia lub za transakcję walutową o wartości 2 tys. zł w module Citi Kantor, zaś trzecia – za płatności kartą o wartości min. 1000 zł. Czwarte 50 zł bank dodaje za spełnienie wszystkich tych trzech warunków.

Łatwo dostępne 110 zł i możliwość powiększenia tej kwoty o 50 zł lub nawet o 100 zł – to propozycja ING dla otwierających Konto Direct. 110 zł bank płaci za otwarcie rachunku do końca września i wykonanie do końca roku płatności bezgotówkowych na łączną kwotę minimum 1000 zł. Premia rośnie do 160 zł po spełnieniu kolejnych warunków (płatności Blik w Internecie, wpływy na konto, korzystanie z konta oszczędnościowego w sposób wskazany przez bank). Dodatkowe 50 zł można zyskać, otwierając konto w ramach programu poleceń. Wtedy dodatkowo wymagane są transakcje bezgotówkowe o wartości min. 300 zł miesięcznie w dwóch wybranych przez nowego klienta miesiącach.

Bank Pekao zwiększył premię, jaką proponuje za otwarcie Konta Przekorzystnego. Nowy klient otrzyma 100 zł, jeśli przez trzy kolejne miesiące zapewni minimum 500 zł wpływów na konto i w każdym z tych miesięcy wykona choć jedną płatność bezgotówkową. Ale do tego doszła nowa możliwość. Jeżeli konto zostało otwarte online lub mobilnie, jego posiadacz dodatkowo otrzyma zwrot 10 proc. kwot wydanych kartą od października do grudnia (ale nie więcej niż 100 zł). Otwierając konto można więc zyskać na początek do 200 zł. Dodatkowo bank przez pół roku pozwala korzystać za darmo z pakietu przelewów natychmiastowych i pakietu ubezpieczeń.

I na koniec – dwie niewielkie premie za otwarcie rachunku w programach poleceń, a więc z rekomendacji dotychczasowego klienta. W PKO BP można wtedy dostać 100 zł (dodatkowy warunek to wykonanie trzech płatności kartą oraz trzech płatności Blik lub wykonanie płatności o łącznej wartości 500 zł). Z kolei w Getin Banku nowy klient dostanie 50 zł nagrody, jeśli przez trzy kolejne miesiące zapewni po 2 tys. zł wpływów na konto.

Najnowsze