Lokata na Nowe Środki w Getin Bank. Zyskaj 6,5% w skali roku

2022-07-11 11:40
Skarbonka
Autor: pixabay.com

Jeżeli chcielibyście, aby wasze oszczędności zarabiały na siebie i chociaż odrobinę mniej cierpiały z powodu inflacji, zastanówcie się nad założeniem lokaty. Lokata na Nowe Środki w Getin Bank pozwoli wam przy depozycie od 5 000 ZŁ do 180 000 ZŁ zarobić na oszczędnościach 6,5 proc. w skali roku.

Lokata bankowa, nazywana również depozytem bankowym, to jeden z wielu sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy. To produkt, który znajduje się w ofercie wielu banków. Te trzymane w przysłowiowej skarpecie, z czasem traciłyby tylko na swojej wartości. Coraz więcej instytucji oferuje wysokie oprocentowanie lokat. Niektóre nawet rzędu 5 proc., a nawet 6 proc. l choć lokaty bankowe w ostatnim czasie nie cieszyły się dużą popularnością, tak teraz wracają do łask. Powodem jest m.in. podniesienie stóp procentowych.

Interesującym produktem z tej półki jest Lokata na Nowe Środki w Getin Bank

Jak zarobić na inflacji? Kliknij i sprawdź: Lokata na Nowe Środki ->

Promocyjna oferta Lokata na Nowe Środki trwa od 1.07.2022 r. do 21.07.2022 r. Klienci mogą założyć lokatę od 5 000 zł do 180 000 zł z oprocentowaniem promocyjnym w skali roku: 6,5% na 6 i 12 miesięcy, 6% na 3 miesiące.

Z promocyjnych warunków skorzystać mogą tylko klienci, którzy udzielą zgód marketingowych.

W ramach aktualnej edycji promocji (edycja 10/2022) możemy założyć jeden z trzech rodzajów lokaty:

  • 12-miesięczna lokata z oprocentowaniem promocyjnym wynoszącym 6,5% w skali roku lub
  • 6-miesięczna lokata z oprocentowaniem promocyjnym wynoszącym 6,5% w skali roku lub
  • 3-miesięczna lokata z oprocentowaniem promocyjnym wynoszącym 6% w skali roku.

Można założyć maksymalnie 5 Lokat z oprocentowaniem promocyjnym na dany okres w danej edycji. Kapitalizacja odsetek następuje na koniec okresu lokaty.

Lokatę mogą założyć zarówno obecni, jak i nowi klienci. Kluczowe jest jednak zrozumienie, co bank rozumie jako "nowe środki". Zgodnie z regulaminem, promocyjne oprocentowanie dotyczy tylko nadwyżkę środków ulokowanych w dniu wpływu środków na lokatę, np. w depozytach lub na kontach. Jeżeli do 27 czerwca nie mieliście żadnych pieniędzy w Getin Banku, nowymi środkami jest każda złotówka, którą wpłacicie na lokatę.

Lokata: ile można zarobić?

Przyjmijmy, że chcemy oddać w depozyt 10 tys. zł. Oprocentowanie w skali roku wynosi 6,5 proc.

Jeżeli zdecydujemy się na 12-miesięczną lokatę, po miesiącu zarobimy 53,42 zł. W ciągu 12 miesięcy zysk wyniesie 641,04 zł

W przypadku lokaty półrocznej, całkowity zysk wyniesie 320,52 zł, a w przypadku 3-miesięcznej 147,96 zł.

We wszystkich przypadkach od kwoty należy jeszcze odliczyć tzw. "podatek Belki".

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner
Sonda
Czy rozważasz założenie lokaty w banku?
Najnowsze