Biedronka uczy konsumentów, jakie mają prawa, i płaci im za to po 15 złotych. To efekt marcowej decyzji Prezesa UOKiK

2021-09-29 13:03
Biedronka
Autor: Amateusz Calik - SE

Darmowych kursów online jest wiele. Natomiast takie, gdzie otrzymujemy finansowy bonus za to, że zdecydowaliśmy się zdobyć nową wiedzę, to rzadkość. Prezes UOKiK w marcu zobowiązał do przeprowadzenia tego typu szkoleń właściciela sieci sklepów Biedronka. Materiały szkoleniowe są już dostępne, a na nagrodę może liczyć pierwsze pół miliona osób, które z nich skorzystają.

Nakaz przygotowania takiej akcji edukacyjnej jest efektem postępowania, jakie UOKiK  przeprowadził po skargach konsumentów na naruszenia prawa, do jakich doszło podczas organizacji promocji w sklepach sieci Biedronka. Na czym dokładnie polegały te naruszenia? Po pierwsze, sieć, organizując promocje, w materiałach reklamowych odsyłała do regulaminów umieszczonych na stronie internetowej. Tymczasem obiecanych regulaminów na stronie internetowej nie było lub były tam umieszczane z opóźnieniem. Drugi zarzut dotyczył nie odpowiadania na reklamacje w ciągu 30 dni od ich otrzymania, a następnie nie uznawania tych reklamacji.

W toku postępowania właściciel sieci sklepów zobowiązał się do zorganizowania szkolenia online, które będzie dotyczyć uprawnień konsumentów związanych z zakupami i korzystaniem z promocji w sklepach stacjonarnych, i nagrodzenia klientów za udział w tym szkoleniu. Natomiast Prezes UOKiK nałożył na firmę obowiązek wykonania tego zobowiązania.

Kim jest konsument i jakie ma prawa? Czym różni się rękojmia od gwarancji? Z których uprawnień bardziej opłaca się skorzystać? Tego między innymi można się dowiedzieć z interaktywnej prezentacji, dostępnej pod adresem https://szkolenie.biedronka.pl/. Szkolenie zakończone jest quizem. Nagrodę, w postaci bonu rabatowego o wartości 15 zł, otrzyma pierwsze 500 tys. osób, które przejdą to szkolenie wraz z quizem. Nie ma tu znaczenia liczba poprawnych odpowiedzi na pytania. Bon ma formę kodu przesyłanego w formie wiadomości SMS na numer telefonu wskazany przez uczestnika szkolenia.

Biedronka - MEGA promocje. Napoje za DARMO, szynka za 1,50 zł, jabłka za 2 zł
Sonda
Robisz zakupy w Biedronce?
Najnowsze