Załóż konto, a bank da ci 200 zł i kod na zakupy w Biedronce. Sprawdź te promocje

2021-04-02 13:36
Pieniądze
Autor: Shutterstock

Płacimy kilkanaście złotych miesięcznie za konto bankowe, gdy inny, wcale nie gorszy rachunek możemy mieć za darmo, a na dzień dobry dostać nawet kilkusetzłotowy bonus? To dobry powód, żeby zmienić bank – nawet jeśli moment na takie ruchy wydaje się fatalny. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wizyta w oddziale to teraz zupełnie niepotrzebne ryzyko dla naszego zdrowia i dla zdrowia innych osób. Także spotkań z kurierem warto unikać, o ile nie są absolutnie niezbędne. Poszukaliśmy więc kont, które można otworzyć w pełni zdalnie.

Wniosek o otwarcie konta bankowego możemy wypełnić przez internet – to już od dawna rynkowy standard. Ale potem potrzeby jest jeszcze jeden krok, a więc potwierdzenie tożsamości osoby, która wypełniła formularz. Jeśli bank ma otworzyć konto dla Jana Kowalskiego, to musi się wcześniej upewnić, że wniosek złożył rzeczywiście Jan Kowalski, a nie jakaś inna, podszywająca się pod niego osoba.

Banki znalazły już dwa sposoby, by zrobić to na odległość, a więc w pełni bezpiecznie. Pierwszym z nich jest przelew weryfikacyjny. Bank, z którym chcemy się związać, prosi nas o przelanie na nowy rachunek drobnej sumy z innego należącego do nas konta i sprawdza, czy dane nadawcy takiego przelewu zgadzają się z danymi podanymi we wniosku. Jeżeli tak, to bank uznaje, że osoba zakładająca konto jest tą lub tym, za kogo się podaje.

Jakie są minusy i ograniczenia takiego rozwiązania? Przede wszystkim trzeba posiadać indywidualne konto w jednym z banków akceptowanych przez nasz nowy bank. Po drugie, przelewu weryfikacyjnego nie można wykonać z rachunku, który także był otwarty metodą „na przelew” – chyba że od tej pory odwiedzaliśmy już oddział i pracownik potwierdził naszą tożsamość w tradycyjny sposób. Takie ograniczenie obowiązuje ze względów bezpieczeństwa. I po trzecie, dane podane w obu muszą być identyczne nawet w takich szczegółach, jak adres zamieszkania, drugie imię lub jego brak itp. Gdy będą się różniły, bank uzna, że weryfikacja się nie powiodła.

Drugie rozwiązanie, stosowane od niedawna, to zdalne przesłanie „dokumentów” niezbędnych do weryfikacji. Cudzysłów nie jest tu przypadkowy. Jeśli zechcemy w ten sposób potwierdzić swoją tożsamość, bank poprosi nie tylko o zdjęcie dowodu osobistego, ale też o fotografię twarzy klienta („selfie”). W zależności od banku, niezbędne pliki można przesłać przez aplikację mobilną lub odbyć rozmowę wideo z pracownikiem banku. Trzeba też wyrazić zgodę na to, by bank identyfikował nas przy pomocy biometrii.

Otwierając konto „na selfie”, ale też „na przelew” musimy pamiętać, że funkcjonalność takich rachunków może być nieco ograniczona, np. dobowym limitem transakcji wychodzących na poziomie 20 tys. zł dziennie. Wszystkie tego typu ograniczenia są tymczasowe i można je znieść, odwiedzając oddział. 

 W pełni zdalnie można dziś otworzyć konta na przykład w Alior Banku, Banku Millenium, ING i Pekao SA. We wszystkich tych bankach nowi klienci mogą dodatkowo otrzymać nagrody za otwarcie i aktywne korzystanie z tych rachunków.

Alior Bank pozwala potwierdzić tożsamość osoby wnioskującej o otwarcie konta na dwa w pełni zdalne sposoby: przelewem weryfikacyjnym lub w aplikacji mobilnej. Jeśli wybierzemy to drugie rozwiązanie, będziemy musieli przesłać do banku zdjęcie dowodu osobistego, nagranie twarzy i głosu. Do końca maja Konto Jakże Osobiste można otworzyć w promocji. Nowy klient może dostać maksymalnie 720 zł premii, wypłacanej w 12 miesięcznych ratach, między innymi za zasilanie konta, płacenie kartą, płatności mobilne i korzystanie z produktu kredytowego. Dodatkowo wszyscy klienci mogą dostać do 240 zł zwrotu rocznie za płatności mobilne. Łącznie do zgarnięcia jest więc 960 zł w ciągu roku.

Chcesz założyć konto w superpromocji? Kliknij w link.

Konto 360° w Banku Millennium można otworzyć metodą „na selfie”. Używając telefonu, do banku należy przesłać kilka zdjęć dowodu osobistego oraz kilka zdjęć twarzy, wykonanych zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami (na wprost, z pochyloną głową i z zamkniętymi oczami). Otwierając konto do 4. maja uczestniczymy w promocji, w której nagrodami są 200 zł i dodatkowo e-kod do sklepów Biedronka o wartości 50 zł. Te nagrody są przyznawane za zasilanie konta i wykonywanie płatności bezgotówkowych. Dodatkowo osoby, które otworzą konto metodą „na selfie” są zobowiązane, by do końca lipca złożyć wzór podpisu i okazać dowód osobisty w oddziale banku.

A może interesuje Cię to konto? Załóż je tu.

 Konto „na przelew” i „na selfie” – obie te metody weryfikacji akceptuje ING Bank. Z opisu na stronie internetowej wynika, że gdy wybierzemy ten drugi sposób, bank poprosi nas o pobranie aplikacji mobilnej i wykonanie „pewnego ćwiczenia”. Co to oznacza? W ciągu 60 sekund trzeba będzie kierować twarz w stronę kropek pojawiających się w różnych punktach ekranu. Dodatkowo potrzebne będą zdjęcia obu stron dowodu osobistego. Otwierając Konto z Lwem Direct albo Konto z Lwem Komfort do końca czerwca, możemy w promocji dostać do 160 zł – w tym 110 zł za płatności bezgotówkowe i dodatkowe 50 zł za wpływy na konto i korzystanie z produktów oszczędnościowych.

Chcesz konto z Lwem? Załóż je na stronie banku

Metodą „na selfie” można też otworzyć Konto Przekorzystne w Banku Pekao. Wymaga to pobrania aplikacji mobilnej i wykonania w trakcie procesu rejestracji zdjęć twarzy. Do tego dochodzi obowiązek wykonania i przesłania do banku zdjęć dowodu osobistego. W Pekao do końca maja dostępny jest pakiet promocji dla nowych klientów. Za otwarcie rachunku i płacenie kartą lub telefonem można dostać do 100 zł. Dodatkowe 200 zł bank proponuje za kupno i używanie karty kredytowej.

Załóż konto na selfie tutaj.

Najnowsze