Warto posiadać konto oszczędnościowe i ROR w jednym banku?

2023-01-11 10:36
Zgromadzone oszczędności na czarną godzinę
Autor: pixabay.com Kluczowe jest to, czy mamy zgromadzone oszczędności na czarną godzinę

Posiadając konto osobiste, zazwyczaj możemy za darmo założyć konto oszczędnościowe w tym samym banku. Co na to banki, których oprocentowanie wynosi minimum 8%?

Nie każdy bank wymaga posiadania konta osobistego w tej samej instytucji, w której założyło się konto oszczędnościowe. Jednak cennik usług banku sprawia, że opłaca się otworzyć konto osobiste i konto oszczędnościowe w tym samym banku.

Obecnie warto skorzystać z promocyjnego oprocentowania w Citi Banku, ponieważ do 31.01.2023 roku Konto Oszczędnościowe ma oprocentowanie aż 8,6% w skali roku. Oferta obowiązuje do kwoty 100 tys. zł i trwa 4 miesiące. Założenie konta osobistego – CitiKonta jest obligatoryjne, a oferta ograniczona do 1500 promocyjnych rachunków.

Kolejnym bankiem, którego oprocentowanie jest powyżej ośmiu procent, to Nest Bank. Ich Konto Oszczędnościowe jest oprocentowane 8,25% rocznie, które obowiązuje przez okres 2-3 miesięcy do kwoty 400 tys. zł. Warto zauważyć, że jest to stała oferta, dostępna także dla obecnych klientów Nest Banku. Co prawda wymagane jest założenie konta osobistego, jednak warto zaznaczyć, że jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe.

Bankiem, który ma również wysokie oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest Millennium Bank. Ich Konto Oszczędnościowe Profit ma cyklicznie wznawianą ofertę promocyjną, która jest skierowana do nowych i obecnych klientów banku. Oprocentowanie 8% obowiązuje przez 90 dni do kwoty 300 tys. zł i zostanie naliczone po spełnieniu warunków zaznaczonych w regulaminie promocji. Bank wymaga założenia konta osobistego, np. Millennium 360. Obecna promocja trwa do 21.01.2023 r.

Każdy z powyższych banków wymaga założenia konta osobistego, jeśli chcemy w nim otworzyć konto oszczędnościowe i ulokować środki. Citi Bank, Nest Bank oraz Millennium informują, że ich konta osobiste są bezwarunkowo darmowe, a przy ich otwieraniu można jeszcze zyskać spełniając np. proste warunki promocji.

Najnowsze