Ranking kont oszczędnościowych. W tych bankach zyskasz najwięcej

2022-10-28 9:57
Sposoby na oszczędzanie
Autor: Shutterstock

Już w czterech bankach oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 8 proc. w skali roku. Czym różnią się te oferty?

Do 400 tys. zł można korzystnie ulokować w ING Banku Śląskim. Z oferty mogą skorzystać nowi lub nieaktywni klienci banku (rachunek OKO) oraz osoby deponujące w nim nowe środki (rachunek OKO Bonus). W obu przypadkach  ośmioprocentowa stawka obowiązuje przez trzy miesiące. Bank nie wymaga otwierania konta osobistego, jednak jego posiadanie znacznie ułatwia dostęp do oszczędności.

Dwukrotnie dłużej, bo aż pół roku można oszczędzać na 8% na Koncie Oszczędnościowym w Pekao SA. To wyjątkowo korzystny zapis regulaminowy. Natomiast maksymalna kwota, od której bank zapłaci takie odsetki, wynosi 200 tys. zł. Z oferty mogą skorzystać nowi lub wcześniej nieaktywni klienci banku. Wymagane jest posiadanie lub otwarcie konta osobistego.

Getin Bank został poddany przymusowej restrukturyzacji i zmienił właściciela, ale pod tą marką wciąż oferowane są ciekawe produkty. Posiadacze Elastycznych Kont Oszczędnościowych mogą skorzystać równocześnie z dwóch promocji. W pierwszej bank przez 3 miesiące płaci 8% od nowych środków w kwocie do 400 tys. zł, w drugiej – aż przez rok nalicza 7% odsetek od 10 tys. zł. Aby skorzystać z którejkolwiek z tych promocji, należy posiadać lub otworzyć konto osobiste w Getin Banku. 

Najsłabiej w tym zestawieniu wypada oferta mBanku, w którym lista dodatkowych warunków jest najdłuższa. Stawka 8% na rachunku oszczędnościowym Moje Cele obowiązuje przez trzy do czterech miesięcy (w zależności od daty przystąpienia do promocji), tylko dla kwot do 50 tys. zł, należy mieć status nowego lub nieaktywnego klienta, posiadać konto osobiste, otworzyć konto oszczędnościowe w kanale internetowym lub mobilnym i dodatkowo pilnować, by co miesiąc saldo oszczędności rosło chociaż o 100 zł. Wygodniejsze może się okazać odkładanie pieniędzy na innym rachunku mBanku, czyli eKoncie oszczędnościowym, oprocentowanym na 7,0-7,2 proc. w skali roku w zależności od typu posiadanego konta osobistego. 

Najnowsze