Jakie konto oszczędnościowe wybrać w styczniu 2023 roku?

2023-01-05 15:29
kasa
Autor: Pixibay

Z początkiem roku inflacją nadal jest wysoka. A banki w dalszym ciągu oferują konta oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% w skali roku. Trudno powiedzieć, czy w przyszłości któryś z banków odważy się na przekroczenie tego progu.

Promocje kont oszczędnościowych 8% w skali roku charakteryzują się ograniczeniami czasowymi lub warunkowymi. Oferta może być dedykowana wyłącznie nowym klientom banku albo dotyczyć tylko kwoty do pewnej wysokości, określonej w regulaminie. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami promocji z kilku banków, gdyż to samo oprocentowanie może być bardziej korzystne w jednym z banków, biorąc pod uwagę kwotę, jaką wpłacamy lub czas na jaki deponujemy środki.

W Banku Millennium Konto Oszczędnościowe Profit ma oprocentowanie w wysokości 7% lub 8% w skali roku dla nowych środków do 300 tys. zł. przez 90 dni od momentu pierwszej wpłaty. Wyższe oprocentowanie będzie naliczane po spełnieniu warunków takich jak płatność kartą lub BLIKiem min. pięć razy w miesiącu. Bank nie pobiera opłaty za jeden przelew miesięcznie. Promocja trwa do 21.01.2023 r.

ING Otwarte Konto Oszczędnościowe, to konto które nie wymaga posiadania rachunku osobistego w tym samym banku. Maksymalne oprocentowanie jest do kwoty 400 tys. zł, obowiązuje przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, czyli podobnie jak w Banku Millennium. Natomiast wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego na własne konto w ING są bezpłatne. Promocja „Bonus na start”  obowiązuje do 16.01.2023 roku.

Wartą uwagi ofertę ma również VeloBank. Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 8% w skali roku, do kwoty 400 tys. zł przez 3 miesiące, przy posiadaniu ROR w VeloBanku. Jeden przelew lub wypłata środków w miesiącu jest darmowa. Bank nie pobiera opłat za otwarcie i prowadzenie rachunku.

Jak widać, wszystkie te promocje zbliżone są do siebie czasowo. Bank Millennium przygotował promocję dla klientów, którzy chcą wpłacić niższą kwotę, ale co się z tym wiąże zyskają mniejsze odsetki. ING Bank Śląski oraz VeloBank mają promocje o podobnych warunkach.

Pełny ranking kont oszczędnościowych >>>

Najnowsze