W wakacje zmiany w PKO BP. Oferta dla rodzin pobierających 500 Plus i wysoko oprecentowana lokata

2022-07-11 17:06
Bank PKO BP
Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Bank PKO BP

W wakacje oferta PKO BP przechodzi duże zmiany, które powinny zainteresować m.in. rodziny z dziećmi. Wśród nowych produktów PKO znalazł się jeden skierowany specjalnie do rodzin pobierających 500 Plus.

PKO BP przywitało wakacje z zaskakującą ofertą. Wśród nowych produktów PKO BP znalazło się m.in. prowadzone na korzystnych warunkach Konto za Zero Rodzina 500+, lokata oprocentowana do 9 proc. i wysoko oprocentowane Pierwsze Konto Oszczędnościowe.

"PKO Bank Polski z myślą o polskich rodzinach zmienia swoją ofertę - PKO Konto za Zero Rodzina 500+ i podwyższa oprocentowanie do 6 proc. na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym" - pisze bank.

Przyjrzyjmy się nowej ofercie PKO BP.

PKO Konto za Zero Rodzina 500+

Rodziny posiadające dzieci i pobierające świadczenia z programu 500 Plus powinno zainteresować PKO Konto za Zero Rodzina 500+. Niemal wszystkie podstawowe funkcje konta są bezpłatne. Prowadzenie rachunku i wypłaty z niemal wszystkich bankomatów za pomocą BLIK są bezpłatne. Ponadto, od 1 lipca bank oferuje promocyjne oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – nawet do 6 proc. w skali roku.

- PKO Konto za Zero Rodzina 500+ to atrakcyjny element oferty PKO Banku Polskiego skierowany bezpośrednio do polskich rodzin. To także dowód na to, że bank uważnie obserwuje otoczenie gospodarcze i reaguje na potrzeby klientów. Rodzice dzieci, którzy zdecydują się na powiązanie rachunku z wypłatami świadczeń z programu 500+ i spełnią proste kryteria mogą korzystać z niego bez opłat. Oferta, wraz z promocyjnym oprocentowaniem na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które wynosi do 6 proc. w skali roku, to ciekawe i atrakcyjne rozwiązanie dla naszych klientów – podkreśla Iwona Duda, prezes PKO Banku Polskiego. 

W ramach aktualnej oferty klient PKO Banku Polskiego, który otworzy PKO Konto za Zero Rodzina 500+, otrzymuje atrakcyjne warunki:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za kartę (jeśli wykona w miesięcznym okresie rozliczeniowym transakcje bezgotówkowe na minimum 200 zł, inaczej koszt miesięczny karty wyniesie 1,90 zł), 0 zł za wypłaty z bankomatów PKO Banku Polskiego, 0 zł za wypłaty z obcych bankomatów za pomocą BLIKA.
  • PKO Konto za Zero dla Rodziny 500+ może prowadzić jedna, lub dwie pełnoletnie osoby. Rachunek ten może być kontem wspólnym np. dla rodziców dzieci, na które wypłacane jest 500 plus.
  • Oprocentowanie na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym – do 6 proc. w skali roku

Rodzinne oszczędności można pomnażać także na Pierwszym Koncie Oszczędnościowym w PKO Banku Polskim. Od 1 lipca bank wprowadza promocyjne oprocentowanie, które wynosi do 6 proc. w skali roku. Jest to suma odsetek, Oprocentowanie salda do 10 tys. zł wynosi 4 proc. Dodatkowe 2 proc. klient zyskuje za systematyczne oszczędzanie - warunkiem są wpłaty w przedziale pomiędzy 20 zł a 1000 zł przez minimum 3 miesiące.

Od lipca zmieniła się także forma naliczania odsetek na PKO Konto Dziecka. Jeśli na koncie jest nie więcej niż 2,5 tys. zł, oprocentowanie wynosi 3 proc.

Oprocentowanie lokat w PKO BP

Niedawno pojawiły się lokaty Mobilna i 60+ oprocentowane stawką 5,75 proc. w stosunku rocznym, podobnie jak lokata dla nowych klientów Bankowości Osobistej i Prywatnej. Nowością jest 18-miesięczna lokata progresywna z oprocentowaniem 9 proc. w skali roku w ostatnim okresie oszczędzania. Odsetki w trakcie depozytu zmieniają się co 6 miesięcy. Oznacza to, że w pierwszym półroczu oprocentowanie wynosi 3 proc. W kolejnym okresie rośnie do 6 proc., by w ostatnim osiągnąć poziom 9 proc.

Najnowsze