Rzecznik Finansowy uruchomił infolinię dotyczącą wakacji kredytowych

2022-07-28 14:24
Szczepienia na COVID-19: infolinia działa ale... są problemy z dodzwonieniem się. Nie przez frekwencje!
Autor: Canva.com Szczepienia na COVID-19: infolinia działa ale... są problemy z dodzwonieniem się. Nie przez frekwencje!

Od czwartku 28 lipca za pośrednictwem specjalnej infolinii lub maila będzie można zgłosić problemy i nieprawidłowości dotyczące realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe - poinformował Rzecznik Finansowy. Będzie też można skorzystać z porady eksperta - dodał.

"Od 28 lipca Klienci zgłaszający do Rzecznika Finansowego problemy i nieprawidłowości wynikające z realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe, będą mieli możliwość skorzystania z dedykowanego numeru telefonu oraz adresu e-mail" - poinformowało biuro prasowe Rzecznika Finansowego.

  • Numer infolinii to 22 333 73 35.

Dodano, że dyżury na infolinii będą pełnić eksperci, do których można będzie zwrócić się z pytaniem lub zgłosić problem.

 Od 28 lipca do 4 sierpnia w godzinach od 9 do 14 dyżur pełnić mają eksperci z zakresu problematyki wakacji kredytowych. Po 4 sierpnia infolinia będzie natomiast działać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 12.

Zainteresowani poradą będą mogli uzyskać wsparcie od eksperta również drogą mailową, pisząc pod adres wakacjekredytowe@rf.gov.pl

Ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, wprowadzająca wakacje kredytowe, wchodzi w życie w piątek 29 lipca. Chodzi o możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego w złotych łącznie na 8 miesięcy w tym i przyszłym roku. Mogą to być dwie raty w okresie 1 sierpnia – 30 września br.; 2 raty w okresie 1 października – 31 grudnia br. oraz 4 raty w 2023 roku – po jednej racie w każdym z kwartałów.

Najnowsze