Prawie 1000 zł premii za otwarcie konta bankowego bez wychodzenia z domu? Prześwietlamy najnowszą promocję Alior Banku

2021-03-26 2:09
Wiosna 2021. Kiedy przyjdzie?
Autor: Pixabay.com Wiosna 2021. Kiedy przyjdzie?

960 zł – tyle za otwarcie Konta Jakże Osobistego proponuje nowym klientom Alior Bank. Jak zwykle w promocjach z tak wysoką nagrodą, wypłata jest rozłożona na dość długi okres. Aby dostać pełną sumę, trzeba spełniać warunki postawione przez bank przez 12 miesięcy. Dodatkowo zasady programu są dość zawiłe, bo każda miesięczna wypłata jest podzielona na cztery mniejsze, po 20 zł. Rozkładamy je więc na czynniki pierwsze.

Oferta Alior Banku to tak naprawdę to połączenie promocji, w której nowi klienci otwierający konto mogą otrzymać do 720 zł (a dokładniej – 3 x 20 zł, czyli 60 zł, w każdym z 12 miesięcy), i dostępnej dla wszystkich usługi moneyback, w ramach której bank zwraca klientom 1% wartości płatności mobilnych (ale nie więcej niż 20 zł miesięcznie, czyli 240 zł rocznie). Łącznie w ciągu roku można więc w ten sposób zyskać do 960 złotych, choć w praktyce będzie to zapewne nieco mniejsza suma.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Chcesz zyskać 960 zł. Kliknij tu!

Co ważne, przy ustalaniu prawa do nagród każdy miesiąc jest traktowany jako odrębna całość. To daje uczestnikom promocji pewien margines błędu: jednorazowe niespełnienie któregoś z warunków pozbawia prawa do premii tylko za ten jeden miesiąc.

Nagrody w promocji

Pierwsze 20 zł (Nagrodę I stopnia) bank wypłaca za spełnienie trzech warunków: zapewnienie wpływów na konto w wysokości 1500 zł, wykonanie płatności kartą o wartości 300 zł lub więcej i zalogowanie się choć raz w ciągu miesiąca do bankowości mobilnej. To wystarczy, by co miesiąc zyskać 20 zł premii, ale też zapewnić sobie bezpłatne prowadzenie konta z kartą i zachować szanse na nagrody drugiego i trzeciego stopnia. Można je bowiem dostać tylko łącznie z nagrodą pierwszego stopnia.

Jak bank rozlicza transze kredytu? Kredyt w jakich ratach?

Zasady przyznawania nagrody II stopnia wydają się nieco kontrowersyjne w czasie epidemii, gdy zewsząd płyną apele o ograniczenie aktywności. Bank zwraca pieniądze (do 20 zł miesięcznie) za transakcje wykonane w aplikacji mobilnej w ramach usług „Bilety i parking” oraz „Płatności za autostrady”, a więc za wydatki związane z przemieszczaniem się.

ZOBACZ: Załóż konto w promocji!

Nagroda III stopnia (czyli kolejne 20 zł co miesiąc przez rok) takich kontrowersji już nie budzi. Aby ją dostać, wystarczy posiadać prawidłowo obsługiwaną pożyczkę lub kredyty zaciągnięte bezpośrednio w Alior Banku (nie liczą się zawarte u pośredników umowy o pożyczkę/kredyt na zakup towarów lub usług), limit odnawialny w rachunku lub kartę kredytową, którą wykonywana jest chociaż jedna transakcja w miesiącu.

Posiadanie produktu kredytowego zwykle oznacza koszty, ale tym razem można ich uniknąć. W dostępnej w tym samym czasie innej promocji można bez prowizji otrzymać tysiąc złotych limitu odnawialnego w rachunku. To skromna kwota, ale wystarcza, by zapewnić sobie prawo do nagrody III stopnia. I dobra okazja – standardowo za limit w koncie w Alior Banku płaci się minimum 75 zł rocznie.

WARTO SPRAWDZIĆ: Załóż konto, to proste!

Premia za transakcje mobilne

720 zł nagród w promocji można dodatkowo powiększyć o 240 zł (20 zł miesięcznie przez 12 miesięcy). Tyle w ciągu roku bank wypłaca klientom najbardziej aktywnie korzystającym z płatności mobilnych – pod warunkiem, że uruchomią opcję zwrotu 1% wartości takich płatności. Aby w pełni wykorzystać limit, trzeba w ten sposób płacić 2000 zł miesięcznie. To mało realne, większość klientów tę możliwość wykorzysta tylko częściowo.

Zawarcie umowy

Chodzenie do oddziału to nie jest coś, co powinno się robić w czasie pandemii. O tym na szczęście bank pomyślał – konto w ramach promocji można założyć częściowo albo całkiem zdalnie. Wniosek składa się przez internet lub w aplikacji mobilnej, a następnie trzeba potwierdzić swoją tożsamość na jeden z trzech sposobów: podczas spotkania z kurierem, wykonując przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku lub korzystając z usługi VideoSelfie dostępnej w aplikacji mobilnej. Ten ostatni sposób wymaga przesłania do banku zdjęcia dowodu osobistego, zdjęcia twarzy oraz próbki głosu.

I jeszcze jeden ważny warunek formalny. Konto w Alior Banku może oczywiście otworzyć każdy, ale uczestnikiem promocji może zostać tylko nowy klient, a więc taki, który nie posiadał rachunku w tym banku w ciągu dwóch lat przed dniem złożenia wniosku.

Korzyści do wyboru

Co trzeba wiedzieć o samym Koncie Jakże Osobistym? To jeden z wielu dostępnych na rynku rachunków bezpłatnych warunkowo. By był prowadzony za darmo, trzeba zapewnić wpływy w wysokości 1500 zł miesięcznie i płacić kartą minimum 300 zł miesięcznie – a więc spełnić identyczne warunki, jak te wymagane do otrzymania nagrody I stopnia. Konto można skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami. Bank oferuje pakiet tzw. korzyści do wyboru – między innymi bezpłatne wypłaty z bankomatów, podwyższone oprocentowanie oszczędności, brak odsetek od zadłużenia przez 10 dni w miesiącu czy zwrot za płatności mobilne. Z dwóch korzyści z tej listy korzyści możemy korzystać za darmo, a jeśli wybierzemy ich więcej, to za każdą kolejną ponad ten limit zapłacimy 3,5 zł miesięcznie.

ZOBACZ TEŻ: Chcę założyć to konto! 

Najnowsze