Połowa od rządu, połowa od banku. 600+ zamiast 300+

2022-08-24 15:00
300 plus na wyprawkę szkolną
Autor: Getty images Już niedługo możesz złożyć wniosek o 300 plus na wyprawkę szkolną. Jak to zrobić i kiedy?

Pierwszego września zakończą się błogie wakacje, a dzieci wrócą do szkolnych ławek. Początek roku szkolnego oznacza nie tylko konieczność budzenia rano pociech, ale także sporo wydatków. Rząd teoretycznie rekompensuje to środkami z programu „Dobry Start”. budżet można wspomóc także korzystając z odpowiednich usług bankowych.

Wakacje dobiegają końca, a uczniowie już niedługo usłyszą pierwszy w tym roku szoklnym dzwonek. Podczas gdy dzieci cieszą się ostatnimi dniami wolnego, rodzice z przerażeniem myślą o nadchodzących wydatkach. - Aż 80 procent rodziców jest zdania, że koszt tegorocznej wyprawki szkolnej będzie wyższy w porównaniu z rokiem ubiegłym - tak wynika z badań SW Research cytowanych przez Polsat News. Zaledwie 6 procent ankietowanych uważa, że ich tegoroczne wydatki będą niższe od zeszłorocznych.

Do końca sierpnia można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry start" z gwarancją wypłaty do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Wniosek można złożyć m.in. przez bankowość elektroniczną, więc przy okazji to dobry moment na zapoznanie się z ofertą ROR-ów. Skorzystanie z odpowiedniej oferty i promocji może sprawić, że dodatkowo do waszych kieszeni wpadną środki, które dodatkowo zasilą budżet na szkolne wydatki. Sprawdźmy, co banki przygotowały na ostatnie dni lata.

Konto Millennium 360º - opis jak odebrać bonus

Flagowy produkt Banku Millennium, czyli Konto Millennium 360º to dla nowych klientów, którzy założą konto do końca sierpnia, szansa na zdobycie nawet 360 zł. Nagroda wypłacana jest w dwóch "ratach". Pierwszą, w wysokości 90 zł zdobędziecie jeśli po założeniu konta zamówicie kartę, zgodzicie się na przesyłanie materiałów marketingowych oraz wyrazicie zgodę dotyczącą usługi Zwroty za zakupy. Po tym trzeba już tylko do końca września aktywować aplikację banku i wykonać co najmniej jedną płatność BLIK-iem lub kartą.

Zdobycie pozostałych 270 zł wymaga odrobinę więcej cierpliwości. Aby zakwalifikować się do odbioru nagrody należy w każdym z trzech kolejnych miesięcy wykonać co najmniej 5 transakcji kartą lub BLIK-iem i zasilać konto na minimum 500 zł.

Konto Jakie Chcę w Santander - opis jak odebrać bonus

Santander na koniec wakacji kusi klientów 400 zł w promocjach, oraz dodatkową nagrodą w wysokości 100 zł jako "bonus dla nastolatka". Klient w gotówce może liczyć na 300 zł. W pierwszej turze bank wypłaci 50 zł. Warunki złożenie wniosku o konto, kartę i usługi online do końca sierpnia, wyrażenie wszystkich wymaganych zgód oraz podpisanie umowy do 10 września. Bank podkreśla także konieczność podania we wniosku numeru telefonu i adresu e-mail.

W drugiej turze Santander obiecuje aż 250 zł. Poza spełnieniem warunków z pierwszej tury należy "w każdym z trzech miesięcy od 1 września 2022 do 30 listopada 2022 r." wpłacać na konto co najmniej 1000 zł, wykonywać co najmniej dwie płatności kartą debetową na co najmniej 10 zł każda oraz przynajmniej raz zalogować się do aplikacji bankowej przez urządzenie mobilne.

Ostatnia stówka z obiecanej nagrody w wysokości 400 zł to voucher na zakupy w Biedronce. Podobnie jak w przypadku wyżej opisanych nagród, wymagane jest złożenie odpowiednio wypełnionego wniosku w odpowiednim terminie oraz podpisanie umowy do 10 września. Ponadto należy... oszczędzać. Taką możliwość daje opcja Moje Cele w bankowości online, dzięki której serwis zachowuje końcówki transakcji w specjalnej, wirtualnej skarbonce. do 30 września należy w polu Moje Cele w serwisie bankowym dodać jeden dowolny cel i wybrać metodę oszczędzania „Końcówki transakcji”. Jeśli do 31 stycznia 2023 r. uda nam się uzbierać 50 zł, bank wynagrodzi to środkami na zakupy.

Niezależnie od powyższych promocji, klienci Santander mają szansę na jeszcze jedną stówkę. To "100 zł kieszonkowego" w ramach bonusu dla nastolatka.

Aby dostać nagrodę należy do 30 września otworzyć konto dla dziecka z kartą debetową i usługami online, oraz wyrazić wszystkie wymagane zgody. Po otwarciu konta, do końca kolejnego miesiąca należy wypełnić formularz zgłoszenia do promocji, a do końca następnego miesiąca wykonać min. jedną transakcję kartą lub BLIK-iem i przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej.

Konto Przekorzystne w Pekao - opis jak odebrać bonus

Pekao oferuje klientom tylko 200 zł, ale za to ma stosunkowo niewielkie wymagania. Pierwsze 50 zł otrzymają klienci, którzy do 31 sierpnia otworzą przez internet Konto Przekorzystne z kartą debetową, bankowością internetową Pekao24 oraz aplikacją PeoPay. To wszystko. Następne 150 zł wymaga wykonywania przez kolejne trzy miesiące co najmniej pięciu transakcji kartą lub PeoPay oraz przynajmniej jednego logowania do aplikacji w miesiącu. Każdy miesiąc, w którym spełnione zostaną warunki nagradzany jest kwotą 50 zł.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas - opis jak odebrać bonus

BNP Paribas na początku roku szkolnego obiecuje nagrody o łącznej wysokości 450 zł. Pierwsze 50 zł otrzymać można tuż po założeniu konta. Wystarczy do 9 października otworzyć konto osobiste i nadać PIN do karty, żeby w kolejnym miesiącu otrzymać przelew z nagrodą. Kolejne dwa meisiące to szansa na dwie nagrody 150 zł każda. Aby otrzymać nagrodę trzeba w każdym z obu miesięcy wykonać transakcje kartą na min. 300 zł oraz otrzymać wpływy na co najmniej 1000 zł. Ostatnia, czwarta, nagroda to 100 zł. Aby je zdobyć w jeszcze kolejnym miesiącu należy wykonać transakcje na minimum 300 zł.

Najnowsze