Na czym możesz oszczędzić?

2022-11-17 11:30
drożyzna, inflacja, pieniądze
Autor: Shutterstock drożyzna, inflacja, pieniądze

Inflacja, niestabilna sytuacja na światowych rynkach, wojna... to wszystko sprawia, że ceny towarów drastycznie wzrosły w ostatnim czasie. Jak sobie z tym radzić?

Najwyższy czas pomyśleć o realnych oszczędnościach w naszym codziennym życiu. Na czym możemy oszczędzić, byśmy jak najmniej odczuli jego skutki? Ciężko zrezygnować z codziennych przyzwyczajeń. Oszczędności możemy szukać podczas zakupów spożywczych kupując więcej produktów w promocyjnej cenie, jak np. masła czy herbaty które mają dłuższy termin ważności i wiemy, że i tak je skonsumujemy. Dobrym pomysłem może być już sporządzenie listy potraw świątecznych oraz listy zakupów i już teraz zaopatrzenie się w takie produkty jak mąka, cukier czy bakalie. Których cena z pewnością wzrośnie w okresie przedświątecznym.

Ceny paliwa dla kierowców też są mocno odczuwalne w comiesięcznym budżecie. Dlatego warto korzystać z promocji stacji paliw i tankować np. podczas promocyjnych dni. A kiedy mamy możliwość, po prostu zrezygnować z podróży.

Warto pomyśleć o rachunkach za prąd i wymienić klasyczne żarówki na energooszczędne żarówki LED. Można również rozsądnie zaplanować zakupy na Black Friday, by nie ulec pokusie impulsywnych zakupów. Tak, by rzeczywiście na nich oszczędzić kupując coś potrzebnego, a nie chwilową zachciewajkę.

Zaoszczędzone środki finansowe powinny pracować na siebie. Stąd atrakcyjne oferty banków na założenie kont oszczędnościowych z oprocentowaniem 8% w skali roku. Warto sprawdzić, gdzie ulokować środki. Przedstawiamy atrakcyjne oferty w rankingu kont oszczędnościowych lub kliknij "załóż konto" i poznaj wybrane przez nas konta. I ciesz się dobrze ulokowanym kapitałem.

Najnowsze