Konto dla "żyjących intensywnie". Co oferuje mBank w swojej usłudze premium?

2023-02-21 13:16
Kobieta rozmawia przez telefon
Autor: GettyImages

mBank oferuje swoim klientom nie tylko "standardowe" konto osobiste, ale ma również ofertę premium dla osób, które oczekują indywidualnej obsługi oraz mają duże potrzeby względem produktów finansowych. Sprawdziliśmy jakie benefity zapewnia mKonto Intensiv reklamowane hasłem "dla żyjących intensywnie".

Podstawowym produktem oferowanym klientom mBanku jest eKonto Osobiste. Otworzenie i prowadzenie konta jest darmowe, za kartę nie płacimy jeśli wykonujemy miesięcznie transakcję na minimum 350 zł (w innym wypadku z konta pobierane jest 7 zł). Wypłaty z bankomatów w Polsce są darmowe przy wypłatach powyżej 100 zł, a przy kwotach niższych niż 100 zł, pobierana jest prowizja w wysokości 2,5 zł. Za granicą wypłata z bankomatu kosztuje 10 zł, plus naliczane jest 5,9 proc. za przewalutowanie.

Z kolei w mKoncie Intesiv, ogromną zaletą są bezpłatne wypłaty w bankomatach w Polsce i za granicą. Brak opłaty jest niezależny od wypłacanej kwoty, więc nie przejmujemy się ograniczeniem, które mamy w eKoncie Osobistym. Ponadto płacąc kartą do konta wielowalutową Visa Świat Intesiv i kartą kredytową World Mastercard Intensive (z korzystnym kursem walut), nie ponosimy kosztów przewalutowania przy zakupach w obcej walucie. Aby jednak nie płacić za prowadzenie rachunku, musimy zapewniać w danym miesiącu wpływy w wysokości min. 7000 zł lub gdy suma naszych aktywów w mBanku wynosi przynajmniej 100 000 zł. W innym wypadku pobierana jest opłata wysokości 49,50 zł. Jednak w zamian za wysokie koszty, dostajemy dostęp do innych benefitów oraz dostosowaną indywidualnie obsługę, którą na pewno docenią osoby dużo i często inwestujące i obracają pieniędzmi.

Posiadacze mKonta Intesiv mają priorytetowe połączenia na obsłudze mLinii, dzięki czemu w razie pytań czy problemów, szybciej połączymy się z konsultantem. Ponadto możemy wykonać priorytetowo połączenie prosto z poziomu aplikacji, wtedy konsultant będzie od razu wiedział, kto dzwoni - i nie będzie musiał weryfikować nas dodatkowymi hasłami i kodami. Jeśli będziemy potrzebowali dokumentów od banku, dostaniemy je na życzenie w 24 godziny bez opłat. Kolejnym elementem indywidualnej obsługi jest osobisty ekspert, doradzający nam w kwestii oszczędności i inwestycji, kredytów, planów emerytalnych oraz ubezpieczeń.

Ważnym elementem indywidualnej obsługi jest również pakiet Concierge dostępny bezpłatnie dla posiadaczy mKonta Intesiv. W jego ramach otrzymamy pomoc asystenta w organizacji podróży (np. przy znalezieniu i rezerwacji hotelu, biletów lotniczych, wynajęcia auta za granicą), rezerwacji stolików w restauracjach oraz kupna biletów do kina, na imprezy sportowe czy kulturalne. Asystent Concierge pomoże nam również w organizacji atrakcji takich jak skoki spadochronem, jazda unikatowymi samochodami, czy nawet w kreacji wizerunku, tj. zakupów ze stylistyką, sesji wizerunkowej lub zdjęciowej. Wsparcie dotyczy także usług dla domu i rodziny takich jak umówienie serwisu hydraulicznego czy ślusarskiego, transportu mebli, opieki nad zwierzętami domowymi, a nawet organizacji przyjęcia dla dzieci.

Z kolei osoby, które często obracają pieniędzmi na pewno docenią dostępne w ramach mKonta Intesiv trzy bezpłatne przelewy ekspresowe w miesiącu na "awaryjne sytuacje", a przy standardowym koncie - za każdy zapłacimy 5 zł. mKonto Intesive może być dobrym wyborem dla inwestorów, bo zapewnia także dostęp do inwestycji i usług maklerskich, w których oferuje wsparcie ekspertów.

Podsumowując, mKonto Intesiv jest odpowiednim wyborem dla osób, które obracają dużymi kwotami pieniędzy, gdyż wtedy nie zapłacą wysokich kosztów utrzymania rachunku. Z racji na korzyści związane z przewalutowaniem czy pakietem Concierge jest również odpowiednie dla klientów, którzy podróżują. Jeśli jednak rzadko korzystamy z obcych walut i nie przelewamy na rachunek rozliczeniowy w mBanku regularnie wysokich kwot, odpowiedniejsze dla nas będzie eKonto Osobiste, choćby ze względu na brak opłat za prowadzenie konta.

Finansowy Opiekun to rzetelne źródło informacji dotyczących rynku finansowego. Wszystkie oferty są regularnie weryfikowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie przedstawić Tobie najbardziej aktualne dane, np. takie jak ranking kont osobistych lub oszczędnościowych. Ty za to oszczędzasz czas i pieniądze. Wzięcie kredytu lub pożyczki to poważny krok finansowy, który powinien być dobrze przemyślany i zestawiony z indywidualnymi możliwościami spłaty. Nasza porównywarka ułatwi Tobie podjęcie ostatecznej decyzji i rozsądne zarządzanie Twoim budżetem. Korzystaj z niej całkowicie za darmo!

Najnowsze