Jakie korzyści dają konta dla osób do 26. roku życia?

2022-09-14 14:32
Student biblioteka
Autor: geralt/Pixabay/cc0 Świadczenie będzie wypłacane przez całe studia

Jesteś młodą osobą, która nie ukończyła jeszcze 26 lat? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie kont osobistych.

Jak widać podstawowa zaleta to 0 zł za prowadzenie konta. Poniżej pełny opis zalet kont dla młodych w poszczególnych bankach. 

Rachunki zwyczajowo nazywane kontami dla studentów to tak naprawdę konta dla osób młodych. Najczęściej mogą z nich korzystać osoby, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia. To w pełni funkcjonalne konta, jednak zdecydowanie tańsze od standardowych ROR-ów oferowanych przez banki. Są albo bezwarunkowo darmowe, albo symboliczna aktywność wystarcza, by zapracować na zwolnienie z podstawowych opłat.

Bank Millennium 360°

Jedna płatność kartą lub BLIK miesięcznie wystarczy, by klient, który nie ukończył jeszcze 26. roku życia, za darmo korzystał z konta, karty i podejmował gotówkę z bankomatów. Dodatkowo bank oferuje rabaty w 800 sklepach internetowych.

Santander Konto Jakie Chce Student

Bank nie pobiera opłaty za prowadzenie rachunku, a z opłaty za kartę zwalnia jedna płatność bezgotówkowa miesięcznie (kartą lub BLIK). Bezwarunkowo darmowe są natomiast wypłaty z bankomatów i – co rzadko spotykane - przelewy natychmiastowe.

Pekao Konto dla młodych

Konto bez opłat, nawet warunkowych, za prowadzenie, korzystanie z karty i bankomatów. Przelewy warto autoryzować w aplikacji mobilnej, wtedy pozostaną darmowe. Kto zdecyduje się na autoryzację SMS, będzie płacił 20 groszy za każdy przesłany przez bank kod.

ING Konto dla młodych

Rachunek bez opłat za prowadzenie i za kartę płatniczą. Darmowe są wypłaty kartą z urządzeń ING oraz PlanetCash, a także wszystkie wypłaty BLIK z krajowych bankomatów.

Najnowsze