Co klientom oferuje Bank Millennium?

2023-02-03 18:57
Millennium Bank
Autor: Millennium Bank materiały prasowe

Bank Millennium działa w Polsce od 2003 roku i oferuje klientom szereg usług, od zwykłych kont, po karty kredytowe i ubezpieczenia. Przyjrzeliśmy się ofercie banku i promocjom, z których warto skorzystać.

Najbardziej podstawowym produktem dla klientów Banku Millennium jest rzecz jasna Rachunek Oszczędnościowo Rozliczeniowy, w tym wypadku jest to Konto Millennium 360°. Nie płacimy za otwarcie konta i co więcej, również za jego prowadzenie, jeśli podtrzymujemy na nim aktywność. Wystarczy w ciągu miesiąca wykonać pieć transakcji kartą i/lub BLIKIEM (jeśli masz 18-26 lat, to wystarczy jedna transakcja). Dzięki aktywności nie płacimy również za kartę do konta, za płatności zbliżeniowe oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. W przypadku braku wymaganej aktywności opłata za obsługę karty lub płatności zbliżeniowych BLIK wynosi 11 zł miesięcznie (dla klientów w wieku 18-26 lat - 5 zł miesięcznie).

Do konta Millennium 360° można otrzymać również kartę, która pozwoli płacić w każdej walucie po kursie Visa lub Mastercard, dzięki temu nie musimy mieć drugiej karty walutowej ani wymieniać walut w kantorze. Płatności walutowe do 1000 zł miesięcznie są pozbawione marży banku za przewalutowowanie (po przekroczeniu limitu - 2 proc.). Jeśli wykonujemy dużo transakcji walutowych możemy kupić Pakiet Walutowy za 9,90 zł tygodniowo, który zdejmuje limit transakcji bez marży.

Ponadto wciąż trwa promocja dla nowych klientów, którzy założą konto Millenium 360°. Wystarczy w trakcie zakładania konta wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych lub marketingowych od banku oraz na świadczenie usługi „zwrot za zakupy”. Następnie w ciągu 14 dni powinniśmy zasilić konto kwotą minimum 1000 zł, a następnie do końca miesiąca przynajmniej oraz zalogować się do aplikacji mobilnej Banku Millenium i wykonać standardową aktywność pozwalającą nam prowadzić rachunek za darmo (czyli 5 transakcji na dowolną kwotę kartą lub/i BLIKIEM). Po spełnieniu powyższych warunków otrzymamy od banku 200 zł. Ponadto jeśli w każdym z kolejnych trzech miesięcy będziemy spełniać ponownie te same warunki (razem z zasileniem konta o 1000 zł), to otrzymamy kolejne 200 zł. Czyli łącznie, za założenie konta możemy otrzymać 400 zł! Promocja trwa do końca marca 2023 roku.

Istnieje również konto Millennium 360° Junior dla dzieci I młodzieży poniżej 18 lat. Jeśli założymy dziecku konto i spełnimy warunki do 28 kwietnia 2023 roku, to możemy liczyć na kartę podarunkową Goodie o wartości 100 zł. Wystarczy, że zasilimy dziecku konto kwotą do 150 zł, a jeśli dziecko ma więcej niż 7 lat, musi wykonywać przynajmniej jedną płatność kartą lub BLIKIEM, powinno mieć aktywowaną aplikację bankową, a rodzic powinien wyrazić zgody marketingowe. Co więcej, promocja dotyczy każdego kolejnego dziecka, któremu założymy Konto 360° Junior. Prowadzenie konta Junior jest darmowe, podobnie jak obsługa karty i wypłaty gotówki z bankomatów Santander i Planet Cash, jeśli wykonywana jest z niego przynajmniej jedna transakcja bezgotówkowa w miesiącu (w przypadku dzieci powyżej 13 lat).

W przypadku Konta 360° Junior dostęp do produktów zależny jest od wieku dziecka. Dziecko w wieku 7-12 lat może na wniosek rodzica dostać dopasowaną do wieku aplikację mobilna i kartę debetową do konta z limitem płatności ustalanym przez rodzica. Dziecko ma możliwość poproszenia przez aplikację swoich rodziców o szybki przelew kieszonkowego. Po ukończeniu 13 roku życia, dziecko może korzystać z bankowości internetowej Millenet, aplikacji mobilnej w “dorosłej” wersji z możliwością doładowania telefonu czy zakupu biletów komunikacji miejskiej, a także biletów do kina.

Zakładając konto Millennium 360° dostajemy również dostęp do Konta Oszczędnościowego Profit, które w ofercie promocyjnej ma aż 8 proc. oprocentowania w skali roku, które jest naliczane przez trzy miesiące od kiedy zasilimy rachunek. Aby jednak skorzystać z promocyjnego oprocentowania, należy wykonać po pięć transakcji kartą bądź/i BLIKIEM w każdym miesiącu trwania promocji. W przypadku niespełnienia tych warunków i tak można skorzystać z oprocentowanie w wysokości 6 proc. Maksymalnie możemy wpłacić na konto oszczędnościowe do 300 tys. zł.

Oprócz konta oszczędnościowego, Bank Millennium oferuje lokaty terminowe. Najwyżej oprocentowana jest lokata Horyzont Zysku z oprocentowaniem w skali roku do 7 proc., trwa od 6 do 18 miesięcy. Minimalna kwota wpłaty wynosi 1000 zł. Z kolei na Lokacie Mobilnej dostępnej z poziomu aplikacji mobilnej Banku Millennium oprocentowanie w skali roku wynosi 6 proc. Lokatę otwieramy na trzy miesiące, a po jej zakończeniu możemy założyć kolejną (można mieć jednocześnie tylko jedną Lokatę Mobilną). Oprocentowanie Lokaty Mobilnej jest stałe i naliczane od całości salda, wpłacić możemy od 500 do 25 tys. zł.

Istnieje również oferta dla jubilatów – Lokata Urodzinowa, którą można założyć w ciągu 30 dni od naszych urodzin. Oprocentowanie jest wyjątkowo korzystne, 7 proc. w skali roku, a lokata trwa jeden miesiąc. Trzeba wpłacić od 1 tys. do 25 tys. zł i otworzyć ją w aplikacji mobilnej.

Dla osób, które obracają obcymi walutami, bank ma w ofercie Konto Walutowe, na którym możemy lokować pieniądze w obcych walutach, jak i korzystać z lokat walutowych. Konto jest darmowe, jeśli zostało założone przez Millenet (bankowość internetową) i/lub zostało wskazane jako rachunek do obsługi pożyczki/kredytu hipotecznego indeksowanego do waluty, w której prowadzimy konto (np. jeśli mamy kredyt w franku szwajcarskim albo euro). Bank Millennium oferuje lokatę Millenet, na której możemy lokować nadwyżki w kilku walutach, w złotówkach, dolarach amerykańskich, euro lub funcie szterlingu. Oprocentowanie lokaty zależne jest od waluty i liczby dni, możemy założyć ją nawet na jeden dzień, a maksymalnie do 732 dni. Wysokość oprocentowania zależy od waluty i ponownie – liczby dni i wynosi od 0,01 proc. do 5 proc. w skali roku. Ponadto możemy założyć lokatę w złotówkach w Happy Hours – aby dowiedzieć się o godzinach ich trwania, powinniśmy regularnie obserwować stronę internetową Millennium. Maksymalna kwota lokat w ramach promocji to 20 tys. zł (minimalna 500 zł) i dotyczy to jedynie lokat na okres od 32 do 61 dni, założonych w aplikacji mobilnej lub Millenecie. W euro, dolarze amerykańskim i funcie szterlingu Bank Millennium oferuje również lokatę z oprocentowaniem 0,5 proc. w skali roku na czas od 16 do 366 dni.

Bank Millennium na również szeroką ofertę kart kredytowych. Jedną z nich jest Millennium Impresja (RRSO 25,68 proc.), której płacenie pozwala zyskać nawet 50 zł miesięcznie zwrotu z zakupów w sklepach partnerach, a okres bezodsetkowy trwa aż 51 dni. Za obsługę karty nie płacimy nic przez cały rok, jeśli wykonujemy przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową miesięcznie (inaczej opłata wynosi 7,99 zł). Limit karty wynosi 3 tys. zł. Ponadto jeśli będziemy robić transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy, otrzymamy aż 300 zł na karcie podarunkowej od Allegro. W przypadku karty Millennium Visa/Mastercard Gold (RRSO 25,96 proc.) otrzymujemy bezpłatne Ubezpieczenie w Podróży Zagranicznej (chroniące także nasz bagaż), bezpłatny pakiet ubezpieczeń Assistance obejmujący pomoc specjalistów (np. hydraulika czy elektryka) oraz Concierge. Za obsługę karty nie zapłacimy nic przez pierwszy rok, jeśli będziemy wykonywać nią przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową miesięcznie (inaczej opłata wyniesie 12,99 zł). Limit kredytowy wynosi 50 tys. zł, a okres bezodsetkowy nawet do 51 dni. Kolejną dostępną kartą w ofercie jest WWF Millennium Mastercard (RRSO 24,14 proc.). Za każdą założoną kartę bank przekazuje WWF Polska 50 zł. Obsługa karty kosztuje 0 zł przez rok przy min. 5 transakcjach bezgotówkowych (inaczej koszt kart to 4,99 zł miesięcznie). Okres bezodsetkowy wynosi 51 dni, limit 50 tys. zł, a transakcji możemy rozłożyć w ramach programu Wygodne Raty. Banku możemy założyć również kartę Millennium Visa Platinum (RRSO 25,17 proc.), w której otrzymujemy pakiet Concierge Platinium, Assistence Platinium, Ubezpieczenie w Podróży Zagranicznej (w tym ubezpieczenie OC) i indywidualny limit kredytowy (minimum 20 tys. zł), z 51-dniowym okresem bezodsetkowym.

Millennium oferuje także karty Mastercard Prepaid, które mogą służyć jako elektroniczne kieszonkowe (np. dla dziecka), bo przekazujemy pieniądze bezpośrednio na kartę. Nie ponosimy opłat za jej użytkowanie, jeśli raz w miesiącu płacimy nią za zakupy. Istnieje możliwość założenia również karty wirtualnej, dzięki czemu możemy dokonywać płatności telefonem. Ponadto płacąc zarówno kartami przedpłaconymi, kredytowymi, jak i debetowymi możemy korzystać z programu Millennium Inspiracje, który daje nam w blisko 1000 miejsc zniżki w sklepach i punktach usługowych (pełną listę możemy sprawdzić w wyszukiwarce na stronie Banku Millennium). Korzystając z kart Millennium możemy skorzystać z bezpłatnej usługi Cash Back pozwalającaj na wypłacenie gotówki w sklepach i punktach usługowych w całej Polsce, gdy dokonujemy płatności kartą debetową z symbolem Visa Cash Back oraz Master Card/Maestro Cash Back. Wystarczy poinformować sprzedawcę o wypłacie i dzięki temu nie musimy szukać bankomatu. Wypłacić możemy jednorazowo do 1000 zł.

Warto zaznaczyć, że możemy wykupić za 3,99 zł do karty ubezpieczenie pakiet bezpieczeństwa. W jego ramach dostajemy pakiet „Ochrona karty”, która chroni nas w razie nieupoważnionego użycia karty (w ciągu 72 godzin przed zastrzeżeniem karty, mamy gwarancję pokrycia szkody do 50 euro), ubezpieczenie w przypadku rabunku gotówki pobranej z bankomatu w ciągu 12 godzin albo 24 godzin w Polsce lub za granicą (pokrycie w zależności od rodzaju karty w wysokości 1 tys. zł, 2 tys. zł lub 5 tys. zł), ubezpieczenie zakupionego towaru na wypadek kradzieży/zgubienia do 30 lub 60 dnia od daty dokonania zakupu, ubezpieczenie gwarancji niższej ceny (jeśli znajdziemy identyczny reklamowany produkt w drukowanym ogłoszeniu np. w prasie, reklamie sklepowej, ubezpieczyciel pokryje różnicę w zależności od segmentu karty do kwoty 500 zł lub 1000 zł), jak i ubezpieczenie rzeczy osobistych (portfela, kluczy etc.), które zostaną pokryte przez Ubezpieczyciela do kwoty wskazanej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Bank Millennium ponadto oferuje ubezpieczenia na pożyczki i kredyty. Jednym z nich jest „Bezpieczna Pożyczka”, które zapewni osobom do 65. roku życia wsparcie w razie poważnego zachorowania, śmierci, utraty pracy, hospitalizacji w przypadku nieszczęśliwego wypadku, czasowej niezdolności do pracy bądź śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, jak i całkowitej utraty zdolności do pracy czy inwalidztwa wskutek nieszczęśliwego wypadku. W tym wariancie możemy obniżyć oprocentowanie pożyczki gotówkowej, jeśli zawrzemy umowę w momencie zawierania pożyczki, zmniejszymy tym samym prowizję banku. W przypadku osób po 65. roku życia zapewni wsparcie w razie śmierci, śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku oraz zapewni usługi assistance medycznego. Ubezpieczenie możemy wykupić podczas zawierania umowy pożyczki w banku lub przez Millenet, jak i w trakcie trwania pożyczki w Millennium, jeśli nie została ubezpieczona. Składka ubezpieczeniowa wynosi 0,31 proc. przyznanej kwoty pożyczki z prowizją, a składka jest doliczana do kwoty kredytu, więc nie musimy się martwić dodatkową opłatą.

W przypadku kredytów hipotecznych, Bank Millennium oferuje we współpracy z PZU SA zabezpieczenie w razie zdarzeń losowych (ognia, piorunu, powodzi, śniegu etc.), aktów terroryzmu, przepięcia, dewastacji czy też akcji ratowniczej prowadzonej w związku ze zdarzeniami ubezpieczeniowymi objętymi ochroną ubezpieczeniową. Zawarcie umowy daje nam również dostęp do usług PZU Pomoc na co składa się pomoc medyczna w miejscu ubezpieczenia, pomoc w przypadku hospitalizacji, interwencji specjalisty w domu lub usług informatycznych. Składka wynosi 0,09 proc. wartości nieruchomości rocznie i spłacana jest w równych miesięcznych ratach.

Z kolei jeśli myślimy o przyszłości emerytalnej, warto zainteresować się Oszczędnościowym Indywidualnym Kontem Emerytalnym. Zysk to aż 3 proc. w skali roku i jest zwolniony z podatku od zysków kapitałowych (podatku Belki). Za przystąpienie i prowadzenie IKE nie ponosimy opłat, więc inwestujemy 100 proc. swoich środków. Nie jesteśmy zobowiązani także wpłacać regularnie określonych kwot, więc IKE wiąże się ze sporą elastycznością. Przejawia się ona również w postaci dostępu do środków, suma rocznych wypłat nie może przekroczyć w 2023 roku 20 805 zł (300 proc. prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z ustawy budżetowej). Co więcej, na IKE posiadamy gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do 100 tys. euro, dzięki czemu nie musimy się martwić o utratę naszych oszczędności na emeryturę.

Najnowsze