1500 zł zwrotu od państwa DLA WSZYSTKICH. Ostatni dzwonek, żeby dostać duże pieniądze

2021-03-03 15:09
PIT 2020. Gdzie w Tarnowie złożyć deklarację? Kiedy dostaniemy zwrot podatku od Urzędu Skarbowego?
Autor: Steve Buissinne/cc0/pixabay Nie trzeba odwiedzać Urzędu Skarbowego, żeby złożyć deklarację podatkową. Można zrobić to przez internet

W lutym pracodawcy wysłali pracownikom i zleceniobiorcom PIT-11. Od kilku lat na tym kończy się zainteresowanie wielu osób rozliczeniem podatku. Nie trzeba nic robić, aby PIT-37 rozliczył się sam. Jeśli jednak wykażemy się odrobiną inicjatywy i samodzielnie sięgniemy po odpowiednie formularze, "w nagrodę" możemy otrzymać spore pieniądze. Chodzi oczywiście o ulgi podatkowe, takie jak ulga na dziecko, czy ulga za internet. Czasu jest jednak coraz mniej, więc warto już teraz podliczyć wydatki i sprawdzić, czy wiemy co wpisać w odpowiednie pola druku. Jak rozliczyć w PIT ulgę za internet w 2021 roku? Tłumaczymy.

Z internetu korzysta dziś prawie każdy. A niemal każdy z użytkowników ponosi za to opłaty. Warto pamiętać, że dostęp do sieci, który dziś jest niezbędny do życia niemal jak powietrze i grawitacja można odliczyć od podatku. Ulga internetowa przysługuje każdemu podatnikowi, który w roku podatkowym płacił rachunki za internet. Po spełnieniu odpowiednich warunków może odliczyć od przychodu wydatki na internet.

Kiedy już otrzymamy niezbędne druki, to musimy rozliczyć się z urzędem, zwykle wypełniając PIT-37. Zaleca się szybkie spełnienie tego obowiązku. Osoby odkładające złożenie druku PIT w urzędzie na ostatnią chwilę, muszą liczyć się z ewentualnymi trudnościami, takimi jak zawieszanie systemu on-line czy kolejki przed urzędem czy pocztą. Przypominamy, że cały czas trwa pandemia i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach się skończyła. Zatem bierzmy to pod uwagę przy planowaniu rozliczania się z fiskusem.

Im szybciej zaakceptujemy nasz PIT, tym szybciej dostaniemy zwrot pieniędzy z podatku. Deklarację musimy złożyć do 30 kwietnia 2021 roku.

Ulga internetowa za 2020r. Komu przysługuje?

  • Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, z ulgi internetowej mogą skorzystać podatnicy, którzy:
  • w roku podatkowym ponieśli wydatki za Internet
  • byli opodatkowani według skali podatkowej lub zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych (ryczałt ewidencjonowany),
  • posiadają rachunki, faktury lub inne dokumenty, które potwierdzają, że płacili za internet
  • dokument musi zawierać dane pozwalające zidentyfikować użytkownika, dostawcę i rodzaj usługi
  • wydatku nie zaliczyli do kosztów uzyskania przychodów ani nie odliczyli już wcześniej od dochodu (przychodu)

Ulga przysługuje wyłącznie w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata podatnik nie korzystał z tego odliczenia.

SPRAWDŹ: 500+ 2021: Jak złożyć nowy wniosek, żeby nie stracić pieniędzy

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno zostać zniesione, a w zamian rząd powinien obniżyć podatki?

Ulga za internet: Ile wynosi

Odliczyć można faktycznie poniesione wydatki, nie więcej jednak niż 760 zł w roku podatkowym. Z ulgi skorzystać można dwukrotnie, zatem łącznie za rachunki na internet odzyskać możemy ponad 1500 zł.

- W przeciwieństwie do większości ulg i darowizn, z których podatnicy mogą co roku korzystać przy rozliczeniach podatkowych ulga na Internet jest doraźna i nie każdy podatnik może z niej skorzystać.  Ulgę odliczyć może jedynie osoba, która widnieje na umowie z dostawcą Internetu i ponosi jego koszty. Ulgę za Internet możemy odliczyć jedynie przez dwa, następujące po sobie lata i to pod warunkiem, gdy nigdy wcześniej jej nie odliczaliśmy bądź odliczyliśmy ją jedynie w zeszłym roku. Małżeństwa prowadzące wspólne gospodarstwo domowe mogą rozliczać ulgę podatkową wspólnie – jeśli na rachunkach i umowie widnieją dane obojga małżonków. Wówczas każdemu z nich przysługuje limit 760 zł - wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Czego potrzebujemy do skorzystania z ulgi? Jeśli zeznanie składamy przez usługę Twój e-PIT, wystarczy wpisać ją w miejscu przeznaczonym do modyfikacji ulg i odliczeń. Ulgę internetową możemy odliczyć w PIT-28, PIT-37 oraz w PIT-36, PIT-36L o ile Internet nie był uwzględniony w kosztach firmowych. Należy ją wpisać do załącznika PIT-O.

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet
Najnowsze

Materiał sponsorowany