1500 zł dla każdego. Niespodziewany prezent od państwa. Jak go dostać?

2021-04-23 13:09
Pit-37
Autor: Ministerstwo Finansów Pit-37

Chociaż rozliczanie podatków wymaga od nas coraz mniej formalności, to warto przyłożyć się do wypełnienia PIT, ponieważ dzięki temu można odzyskać dużo pieniędzy. Podatnicy mogą skorzystać z takich rozwiązań jak ulga na dziecko, czy ulga na internet, dzięki którym do ich portfela wracają całkiem rozsądne kwoty. Wiele osób o tym zapomina, lub uważa, że pieniądze nie są warte bólu głowy, który zazwyczaj powoduje siedzenie nad papierami. To jednak wcale nie jest takie trudne. W ten sposób do naszej kieszeni może wrócić nawet ponad 1500 zł! Jak wypełnić PIT, żeby skorzystać z ulgi na internet? Tłumaczymy krok, po kroku.

Nerwowe wieczory nad stertą PIT-ów jeszcze kilka lat temu był coroczną tradycją. Obecnie na szczęście takie koszmary na szczęście odchodzą do lamusa, ale to nie znaczy, że warto kompletnie zrezygnować z samodzielnego rozliczania podatków. Odrobina wiedzy i cierpliwości pozwoli nam odzyskać od państwa część pobranych w postaci podatkowych zaliczek pieniędzy. Wszystko dzięki rozwiązaniom, takim jak ulga na internet, czy ulga na dziecko. Okazuje się, że fiskus nie tylko zabiera, ale także oddaje. Wystarczy wiedzieć, co się należy! Dzięki uldze podatkowej na internet, każdy podatnik może odzyskać nawet 1520 zł! Jak skorzystać z takiej ulgi? TO PROSTE!

ZOBACZ: OFICJALNIE waloryzacja emerytur WYŻSZA niż obiecano! Emerycie, tyle podwyżki dostaniesz [TABELA]

Ulga na internet 2021: Co obejmuje?

Ulga internetowa pozwala na odliczenie od dochodu lub przychodu wydatków, które ponieśliśmy na internet w ciągu roku podatkowego. Chodzi o wszelkie rachunki. Oznacza to, że nie dostaniemy zwrotu podatku za sprzęt i opłatę aktywacyjną, ale bez problemu uwzględnimy w ramach ulgi na internet wydatki na internet stacjonarny, internet mobilny czy internet w telefonie. Dość archaiczne już przepisy pozwalają nawet na odliczenie od podatku wydatków poniesionych w... kawiarenkach internetowych.

SPRAWDŹ TEŻ: Ogromna ulga na dziecko w 2021 r. Dostaniesz ponad 4000 zł, musisz tylko pamiętać o jednej rzeczy

- Aby odliczyć ulgę internetową, podatnik musi mieć dokument, który potwierdzi wydatki poniesione na internet w rozliczanym roku podatkowym. Dowodem może być każdy dokument stwierdzający poniesienie wydatku, z którego wynika kto, komu, ile oraz za co zapłacił. W przypadku, gdy płacimy jedną fakturę za pakiet usług np. za internet i telewizję, w dokumencie musimy mieć wyszczególnione konkretne pozycje ( w tym ile płacimy za internet) - wyjaśnia Krajowa Administracja Skarbowa.

Sonda
Czy osoby pracujące zdalnie powinny z tego tytułu zapłacić specjalny podatek?

Ulga na internet 2021: Ile wynosi?

Dzięki uwzględnieniu rachunków za internet, możemy liczyć na pokaźny zwrot pieniędzy, dzięki uldze na internet. Odliczyć można faktycznie poniesione wydatki, nie więcej jednak niż 760 zł w roku podatkowym. Trzeba pamiętać, że ulga jest limitowana i skorzystać można z niej dwa razy. Oznacza to, że łącznie za wydatki na internet, dostaniemy z powrotem 1520 zł.

- Ulga internetowa jest limitowana. Odliczeniu podlega kwota wydatków faktycznie poniesionych (zapłaconych) w danym roku podatkowym, jednak nie więcej niż 760 zł. Limit ten dotyczy jednego podatnika. Oznacza to, że jeżeli wydatek ponoszą małżonkowie, każde z nich ma prawo do swojego własnego limitu - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

CIEKAWE: Świetna promocja w Biedronce. Masło tanie jak nigdy! Pieluszki dla dzieci za grosze!

Ulga na internet 2021: Jakie dokumenty są potrzebne?

Dowodem może być każdy dokument stwierdzający poniesienie wydatku, z którego wynika kto, komu, ile oraz za co zapłacił.

  • Z ulgi internetowej mogą skorzystać podatnicy wypełniający roczne zeznania podatkowe PIT-36, PIT-37, PIT-28 - którzy w poprzednim roku podatkowym ponieśli wydatki na użytkowanie internetu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec problemu frankowiczów? Szef KNF wyjaśnia

Odliczenie następuje:

  1. w trakcie roku podatkowego, przy obliczaniu zaliczek na podatek przez podatników, którzy  osiągają dochody z działalności gospodarczej, najmu i dzierżawy, opodatkowane wg skali podatkowej albo przy obliczaniu miesięcznego (kwartalnego) ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych,
  2. po zakończeniu roku podatkowego w zeznaniu PIT‑36, PIT‑37, PIT-28.

Ulga na internet 2021: Czy można skorzystać tylko dwa razy?

Niestety, pomimo tego, że wydatki na internet do dla większości z nas dożywotnie zobowiązanie, to ulga na internet, jak już wspomnieliśmy, jest limitowana i skorzystać z niej można dwa razy - w dwóch kolejno po sobie następujących latach podatkowych, jeżeli w okresie poprzedzającym te lata podatnik nie korzystał z tego odliczenia.

Ponad 1500 zł zwrotu podatku DLA WSZYSTKICH! Ogromna ulga podatkowa na internet
Najnowsze