Można dostać 5000 zł dofinansowania do kredytu. Wystarczy zamontować coś na dachu

2020-12-12 20:11
kredyt odnawialny
Autor: Gettyimages

Wziąć kredyt i dostać pieniądze za darmo? Jest na to szansa, jeśli pieniędzy potrzebujecie na rozwiązania ekologiczne. BPS osobom, które chcą np. zainstalować ogniwa słoneczne daje możliwość uzyskania dofinansowania w wysokości 5 000 zł.

Ekologia to coraz popularniejszy i bardzo słuszny trend. Pozbywamy się zatruwających powietrze kopciuchów, kupujemy przyjazne środowisku samochody oraz zastępujemy brudną energię, czystymi odnawialnymi źródłami. Ekologiczne przedsięwzięcia wspierają między innymi lokalne samorządy i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przykładami takich programów są „Czyste Powietrze”, czy „Mój Prąd”. Osoby, które chcą skorzystać z dotacji, często potrzebują dodatkowych środków na tzw. wkład własny. Teraz mogą zwrócić się do swojego Banku Spółdzielczego z Grupy BPS po kredyt na cele ekologiczne. Jak dostać kredyt na zieloną inwestycję na własnym podwórku?

Czy warto korzystać z pomocy pośredników kredytowych?

Na co można dostać zielony kredyt? Lista celów jest szeroka. Obejmuje inwestycje w termomodernizację mieszkania lub domu (wymiana okien i drzwi, ocieplanie stropu, piwnic, ścian zewnętrznych, itp.), montaż instalacji pozyskujących energię ze źródeł odnawialnych (kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, przydomowe wiatraki, urządzenia, które korzystają z biomasy, itp.), jak i wymianę pieców i kotłów. Środki z kredytu przeznaczyć można również na inwestycje z zakresu ochrony wód, np. zakup i montaż domowych stacji uzdatniania wody z ujęć własnych, systemów odzysku wody deszczowej, czy przydomowych oczyszczalni ścieków. Ekologiczny zakup to także urządzenia AGD z klasą energooszczędności A+++, a nawet pojazdy z napędem elektrycznym i rowery.

W ramach promocji „EKO? Logiczne, że się opłaca!” każdy klient, który do końca roku 2020 weźmie w jednym z Banków Spółdzielczych z Grupy BPS lub w Banku BPS kredyt gotówkowy na cele ekologiczne, będzie mógł zagrać w konkursie EKO Fortuna. Codziennie można wygrać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 5 000 zł.

Najnowsze